برگزاری نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگان

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کار و امور اجتماعی کنگان جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با موضوع گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه ها و مشکلات پیرامون آنها در سالن اجتماعات فرمانداری كنگان به ریاست فرماندار تبرکی برگزار گردید.
در این جلسه رییس اداره کار و امور اجتماعی کنگان در خصوص رعایت نکات ایمنی، فنی و بهداشتی کار در پروژه ها اظهار داشت: باید شعار اول ایمنی بعد کار سرلوحه و مدنظر تمامی پیمانکاران کلیه بخشهای عمرانی و تخصصی قرار گیرد و از آنجاییکه اکثر حوادث ناشی از کار حاصل سقوط از ارتفاع بوده می بایست تلاش شود که کلیه دستگاههای اجرایی به پیمانکاران طرف قرارداد خود متذکر گردند که نکات ایمنی کار را رعایت نمایند.
ایرج محبی زاده درپاره ای از سخنان خود ایراد فرمودند که مکاتبات متعددی در خصوص رعایت نکات فنی، ایمنی و بهداشت کار در کارگاهها به شرکتها و دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده است. اما متاسفانه بعضی از پیمانکاران دستگاهها در اجرای قوانین مربوطه سهل انگاری می نمایند که منتج به حوادث ناگواری نیز می گردد.
ایشان در خصوص عدم بکارگیری اتباع بیگانه فاقد پروانه کار اعلام نمودند که بعضی از عوامل اجرایی پروژه ها به بهانه ملی بودن پروژه و عدم نیروی مورد نیاز تمایل و اقدام به بکارگیری اتباع مذکور می نمایند و در مقابل آن نیز موضع گیری می کنند که این اداره در راستای شرح وظایف قانونی و ماموریتهای محوله نسبت به اعمال قانون با متخلفین اقدام خواهد نمود.
وی از تمامی دستگاههای اجرایی خواست که بندهایی را در زمان انعقاد قرارداد با پیمانکاران در خصوص رعایت قوانین و مقررات کار لحاظ نموده و پیگیری های قانونی در خصوص اجرای آن بعمل آورند.
۲۰ آبان ۱۳۸۸ ۱۵:۱۶
کد خبر : ۱۳,۶۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید