وزیر کار و امور اجتماعی :برای تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی باید تلاش کنیم

وزیر کار و امور اجتماعی در همایش مدیران ستادی و اجرایی وزارت کار که با عنوان "تبیین منشور کاری" برگزار شد صیانت از اشتغال موجود را یک وظیفه راهبردی وزارت کار دانست و گفت : وزارت کار برای هدایت تسهیلات بانکی به سمت تامین سرمایه در گردش تلاش می کند.
دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی افزود : براساس قوانین موجود و در چارچوب امکانات و اختیارات ، وزارت کار مسئولیت صیانت از اشتغال موجود را بر عهده دارد و اگر این وظیفه به درستی انجام شود کمک بزرگی به ساماندهی بازار کار شده است. وی تاکید کرد : تجربه اختصاص بخشی از اعتبارات بنگاه های زودبازده به تامین سرمایه در گردش نشان می دهد 210 هزار فرصت شغلی تثبیت شد و با توجه به این که هیچ دستگاهی جز وزارت کار مسئولیت صیانت ا زاشتغال موجود را ندارد ما باید در جهت تامین سرمایه در گردش بنگاهها تلاش کنیم .
وی توجه به امور فرهنگی در تمامی ابعاد را از اولویتهای دولت دهم برشمرد و با اشاره به اینکه مخاطب وزارت کار و امور اجتماعی انسانها هستند اتخاذ رویکرد فرهنگی در اجرای برنامه ها را ضروری دانست . وی خاطر نشان ساخت : ما به موضوع کار نیز باید از منظر فرهنگی توجه جدی کنیم چرا که بخش عمده ای از مشکلات حوزه اشتغال ناشی از نگرشهای فرهنگی موجود است .
وزیر کار و امور اجتماعی با تاکید بر اینکه باید با رویکرد فرهنگی موضوع "کار" را باز تعریف کرد ، افزود : باید برای حل مشکلات حوزه اشتغال ،"کارکردن " ، بدون توجه به تقسیم بندی موجود جامعه از نظر موقعیت اجتماعی به عنوان یک ارزش تلقی شود .
وی کارکردن را افتخاری بزرگ براساس تعالیم اسلامی برشمرد و با اشاره به اینکه علم بدون عمل برای جامعه نفعی ندارد، افزود : علی رغم تعالیم والای دین اسلام در مورد ارزش دانستن کار ، متاسفانه به این موضوع کمتر با نگاه اعتقادی می نگریم از اینرو باید در برنامه ریزی ها وجوه فرهنگی مدنظر قرار گیرد .
دکتر شیخ الاسلامی با تاکید مجدد در مورد اینکه وزارت کار در ایجاد اشتغال نقش مستقیم ندارد خاطر نشان ساخت: تمامی دستگاههای اجرایی برای ایجاد اشتغال مسئولیت دارند و ما نیز براساس اختیارات و قوانین موجود در این حوزه نقش آفرینی خواهیم کرد .
وی تلاش برای تدوین اسناد اشتغال و مشخص کردن سهم بخشهای مختلف در تامین اشتغال مورد نیاز جامعه براساس اهداف برنامه توسعه را از دیگر وظایف مدیران وزارت کار عنوان کرد و با اشاره به ضرورت پایش اسناد اشتغال برای تحقق اهداف آن افزود : بازار کار یک بازار پیچیده و با مولفه های گوناگون است و ما با کمک به تنظیم روابط این بازار با سایر بازار و نیز می توانیم در تو.سعه اشتغال به طور موثر نقش داشته باشیم .
وزیر کار و امور اجتماعی اشتغال مولد ، کامل ، بهره وری بالا و رقابت پذیری را از مولفه های بنیادین در برنامه ریزیهای اشتغال عنوان کرد و با تاکید بر اهتمام جدی به پایداری بنگاه های اقتصادی موجود ، افزود : اگر پایداری بنگاه های موجود تضمین شود ، امکان اجرای طرحهای توسعه ای و ایجاد اشتغال بیشتر در آن ها آسان تر خواهد شد .
وی توجه کافی به سیاستهای حمایتی و غیر فعال در کنار سیاستهای فعال بازار کار را از دیگر نیازهای کنونی برای ساماندهی بازار کار عنوان کرد و افزود : اعمال سیاست های حمایتی می تواند به برنامه ریزیهای بلند مدت از سوی بنگاه های اقتصادی کمک بیشتری کند .
دکتر شیخ الاسلامی توسعه مشاغل خدماتی و خانگی را از دیگر برنامه های راهبردی وزارت کار در دولت دهم برشمرد و افزود : کشور برای توسعه مشاغل خدماتی و خانگی ظرفیت بزرگی دارد و تجربه جهانی نیز نشان می دهد این مشاغل علاوه بر نیاز به سرمایه گذاری کمتر ، دانش بنیان بوده و از آسیب پذیری کمتری در نوسانات اقتصادی برخوردارند و به راحتی می توانند با شرایط جدید تطبیق یافته و به پایداری اقتصاد نیز کمک شایانی کنند .
وی به برنامه پیشنهادی خود به مجلس شورای اسلامی برای توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و با اشاره به آماده شدن لایحه آن در دولت خاطر نشان ساخت : با برنامه ریزی دقیق می توان از ظرفیت موجود کشور برای توسعه مشاغل خانگی استفاده کرد چرا که این بخش علاوه براینکه به پایداری بنیان خانواده کمک می کند ، از بهره وری بالاتری نیز برخوردار است علاوه براینکه نرخ بالای مشارکت زنان یک فرصت برای اجرای این طرح است .
دکتر شیخ الاسلامی به تجربه جهانی در زمینه تولید کالا با توسعه شبکه های تولید کوچک ، خانگی و خدماتی اشاره کرد و افزود : توسعه فن آوری و استعداد نیروی انسانی در ایران شرایطی را فراهم آورده است که می توان با حداقل سرمایه گذاری، بیشترین سهم را از بازار فن آوری بدست آورد نیروی انسانی جوانان ایرانی با استعداد سرشار خدادی می توانند در این حوزه فعال تر عمل کنند .
وی اجرای برنامه مختلف در حوزه بازار کار را نیازمند نگاه تحول گرا دانست و با اشاره به اینکه برنامه ریزی باید به سمت پیش بینی شرایط و حل آن پیش از وقوع مشکلات پیش رود ، افزود : مدیریت تحول گرا ، و واقع بین و عالمانه ایجاب می کند با ظرفیت سازی مناسب و براساس پیش بینی شرایط به نیازهای جامعه پاسخ دهیم .
دکتر شیخ الاسلامی مهارت آموزی را از مولفه های بنیادین برای حل مشکل بیکاری در جامعه عنوان کرد و با اشاره به اینکه نداشتن مهارت از دلایل اصلی بیکاری در جامعه است ، افزود : متاسفانه نگاه غالب جامعه کسب علم برای علم است در حالی که علم باید در جامعه پس از کسب مهارت به کار تبدیل شود و در این زمینه باید برنامه ریزی دقیقی برای جلوگیری از رشد مدرک گرایی و توسعه فرهنگ مهارت آموزی صورت گیرد .
وی افزود : آمارها نشان می دهد ، 67 درصد ثروت کشورهای صنعتی را منابع انسانی تشکیل می دهد ، در حالی که این رقم در کشور ما 34 درصد است و اگر بتوانیم براساس رویکرد های فرهنگی ، منابع انسانی را به مفهوم علمی و اعتقادی خودمان توسعه دهیم ، با ارتقا بهره وری می توانیم علاوه بر جلوگیری از اتلاف منابع ، تولید ثروت در کشور را به مسیر صعودی هدایت کنیم .
وزیر کار و امور اجتماعی تو.لید ثروت ، افزایش بهره وری و حضور در بازارهای جهانی را در سایه تربیت نیروی انسانی صاحب دانش و کارآفرین میسر دانست و گفت : علی رغم تعالیم دین اسلام در مورد محوریت انسان و تلاش برای تعالی او در تمامی برنامه ریزیها ، هنوز در این حوزه جای کار و پیشرفت فراوانی وجود دارد .
وی اعتماد به مردم را از مولفه های اساسی دیگر در پیشبرد امور برشمرد و با اشاره به اینکه مردم ما ثابت کرده اند دلسوز کشور و مسئولیت پذیر هستند ، افزود : اگر اعتماد فی بین مردم و مسئولان تحقق یابد بستر مشارکت نیروی عظیم مردمی در اداره کشور فراهم شده و از این رهگذر به نظام مدیریت مشارکتی موثر دست خواهیم یافت .
وی از آماده شدن لایحه اصلاح قانون کار برای تقدیم به مجلس شورای اسلامی خبر داد و با اشاره به تلاش بیش از 2 سال در دولت نهم برای تدوین اصلاحات مورد نیاز با همکاری شرکای اجتماعی افزود : مدیران وزارت کار در فرآیند اصلاح قانون با تشکلهای کارگری و کارفرمایی تعامل بیشتری داشته باشند و این اطمینان را در کارگران ایجاد کنند که دولت برای رفاه و حفظ حقوق آنان تلاش خواهد کرد .
دکتر شیخ الاسلامی اهتمام به رعایت اصول ایمنی و حفاظت فنی در بنگاه های اقتصادی را از وظایف مدیران وزارت کار و امور اجتماعی عنوان کرد و با اشاره به اینکه در این حوزه باید تولید کننده استانداردها نیز باشیم گفت : نظارت بر اجرای اصول ایمنی و بهداشت کار جدی گرفته شود .
وزیر کار و امور اجتماعی واگذاری فعالیتها به مردم و توجه به اثربخشی تصمیمات برای تامین منافع مردم را از دیگر برنامه ها ذکر نمود و افزود : تمامی فعالیتها و تدوین مقررات باید خدمت رسانی به مردم را تسهیل کند.
وی استفاده از ظرفیتهای صندوق مهر امام رضا (ع) برای تجمیع سرمایه های خرد مردم و ایجاد خوشه های تولیدی را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و با تاکید بر اهتمام مدیران کل وزارت کار در تعریف مشاغل جدید براساس ظرفیتهای هر منطقه ، از توافق با استانداران برای ایجاد پنجره سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تسریع در فعالیت سرمایه گذاران خبر داد و افزود : در هر استان مشاغل جدیدی قابل شناسایی و تعریف است و باید این مهم در اسناد اشتغال مورد توجه قرار گیرد و با راه اندازی پنجره های واحد سرمایه گذاری و کارآفرینی اطلاعات و پشتیبانی مورد نیاز در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار گیرد .
وی اجرای طرح بنگاه های زودبازده در دولت نهم را از برنامه های درست براساس شرایط بازار کار عنوان کرد و با اشاره به اینکه آمار قطعی نشان دهنده انحراف 4 درصدی در بکارگیری تسهیلات است گفت : در دوره فعالیت دولت دهم باید برای پایداری بنگاه های زودبازده برنامه ریزی کرد و از اینرو خوشه سازی یک راهبرد مهم برای کمک به پایداری بنگاه ها است .
وزیر کار و امور اجتماعی حمایت از کارآفرینان را از برنامه های دیگر خود عنوان کرد و گفت : باید امکانات لازم در اختیار این افراد قرار گیرد و از ایده های آنان برای توسعه فرهنگ کار ، افزایش بهره وری و مهارت آموزی بهره جست .
وی در مورد تدوین منشور کاری وزارت کار گفت : این منشور براساس برنامه های پیشنهادی به مجلس پس از دو ماه کار فشرده تدوین شده است و به عنوان میثاق جمعی سازمانی بر پایه عدالت و قانون و به منظور ایجاد فضای همکاری و تفاهم در محیط کار و تامین کار شایسته ارائه می شود.
دکتر شیخ الاسلامی هدف از گردهمایی مدیران را انجام اصلاحات نهایی منشور با مشارکت تمامی مدیران عنوان کرد و افزود : عملیاتی کردن منشور کاری در محورهای مهمی مانند تعادل در بازار کار ، مهارت آموزی ، کارآفرینی ، ایجاد مشاغل نو در بخش خدمات ، مشاغل خانگی ، کار از راه دور ، و امور فرهنگی و اجتماعی نیروی کار برای توسعه سرمایه انسانی نیازمند ارتقای توانمندیهای سازمانی است .
وی تاکید کرد : منشور کار در یک دوره فعالیت چهار ساله و براساس سطوح مختلف فعالیت وزارت کار تدوین شده است و هر بخش باید برای اجرای منشور برنامه های عملیاتی خود را تدوین کند .
۱۸ آبان ۱۳۸۸ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۱۳,۶۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید