نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و روستا با مدیر کل کار استان چهارمحال و بختیاری

مدیر کل کار استان چهار محال و بختیاری گفت : شوراها ی اسلامی شهر و روستا در جهت ایجاد بستر سازی لازم در زمینه توسعه فرهنگ کار گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه وزرات کار و امور اجتماعی با شورا ی عالی استان های کشور اعضاء شورای اسلامی استان با ریاست سازمان کار و امور اجتماعی دیدار کردند.
پرویز سلطانی رئیس سازمان کارو امور اجتماعی گفت : با عنایت به لزوم همکاری و هماهنگی بخش های مختلف حاکمیتی با نهاد های مردمی در سیاست گزاری و برنامه ریزی اجتماعی مخصوصا در توسعه اشتغال مولد و کارآفرین و در راستای اجرایی شدن اصل یکصدم قانون اساسی مبنی برپیشبرد سریع برنامه های اجتماعی به عنوان هدف اصلی تشکیل شورا ها ؛ تفاهم نامه ای بین وزارت کار و شورا های اسلامی سراسر کشور منعقد شده است .
وی همکاری در تهیه و تدوین سیاست های اشتغال زایی مناطق شهری وروستایی و جلب مشارکت مردمی با هدف همراه نمودن جامعه با برنامه های اشتغال و کارآفرینی دولت و استفاده از ظریفیت شورا ها در راستای اجرایی کردن برنامه ها را از اهداف این تفاهم نامه عنوان نمود مهندس سلطانی همچنن از برگزاری همایش شورا های اسلامی فرادست با مسئولین اشتغال استان در آینده نزدیک خبر داد و افزود :توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی در استان را نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگا هها و نهاد می باشد و در این راستا با توجه به وسعت و پراکندگی شورا های اسلامی شهر و روستا این شورا ها می توانند در گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی در بین همه اقشار مختلف جامعه نقش ایفا کنند. مهندس سلطانی اعلام کرد سازمان کار و امور اجتماعی آمادگی دارد در خصوص آموزش کسب و کار و کارآفرینی در همنه بخش ها یی که شورا ها اعلام نیاز کنند آموزش های لازم را همراه با اعطای گواهی نامه کارآفرینی برگزار نماید.
وی با اشاره به اینکه سالانه 5 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی به جمعیت جویندگان کار اضافه می شود گفت: بیشترین بخش بیکاری ما مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است که رشته تحصیلی آنها با نیاز بازار کار هیچ ارتباطی ندارد . رئیس سازمان کار و امور اجتماعی حل معضل بیکاری در استان را در درجه اول توسعه و ارتقاء فرهنگ کار و کارآفرینی و جذب سرمایه گزار عنوان کرد تاکید کرد : شورا های اسلامی می توانند با جذب سرمایه گزاری و ایجاد بستر های لازم برای ایجاد زمینه اشتغال در مناطق مختلف شهری و روستایی و گسترش فرهنگ کار تلاش کنند.
شاهقلیان نائب رئیس شورا های اسلامی استان نیز با اشاره به اینکه هر کشوری که به کار اهمیت بدهد می توانند بر مشکلاتش فائق آید گفت : شورا های اسلامی شهر و روستا آمادگی لازم را در جهت کمک به ارتقاء و فرهنگ سازی در زمینه کار و کارآفرینی را در بین آحاد جامعه دارند ایشان همچنین از آمادگی شورا ها برای تدوین سند توسعه اشتغال استان خبر داد و افزود : در راستای تفاهم نامه منعقده فی مابین شورا ها و سازمان کار و امور اجتماعی، شورا ها مزیت های منطقه خود را شناسایی و اعلام خواهند کرد.
۱۸ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۳۳
کد خبر : ۱۳,۶۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید