بیش از 6 هزار طرح زودبازده در بوشهر به بهره‌برداری رسیده است

رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر گفت: در چهار سال گذشته تسهیلات داده شده به طرح‌های بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و کارآفرین موجب به بهره‌برداری رسیدن 6 هزار و 185 طرح شده است.
حسین ‌باشی‌زادگان اظهار داشت: این تعداد بنگاه اقتصادی برای 12 هزار و 235 نفر اشتغال در سطح استان ایجاد کرده است.
وی افزود: در زمینه پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌های عامل تا 31 مرداد ماه امسال بانک ملت بیشترین تسهیلات را به متقاضیان طرح‌های زود‌بازده پرداخت کرده و بانک رفاه نیز کمترین میزان پرداختی را داشته است.
وی ادامه داد: بانک‌ها از تمرکز بر طرح‌های متعلق به شهرستان بوشهر خودداری کرده و طرح‌های شهرستان‌های دیگر را با توجه به اهمیت طرح در اولویت قرار دهند.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر گفت: پرداخت یارانه بر اساس شاخص‌های تعیین شده تا سقف 15 درصد از کل تسهیلات بانکی بر مبنای تعهدات مجریان طرح‌ها و به نسبت اشتغال ایجاد شده پرداخت شده است.

باشی‌زادگان اضافه کرد: پرداخت یارانه در ایجاد اشتغال پایدار، رشد واحدهای تولیدی و تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان موثر است.
وی اظهار داشت: با توجه به مسائل اقتصادی و مربوط به بازار کار استان، نیاز است دستگاه‌های مرتبط با اشتغال به منظور رونق در این بخش برنامه‌ریزی کرده و در این برنامه‌ریزی‌ها به همه شهرستان‌ها توجه داشته باشند.
باشی‌زادگان تصریح کرد: برای تسریع در تحقق توسعه در این بخش، بانک‌های عامل براساس توافقات انجام شده با متقاضیان همکاری و هماهنگی بیشتری داشته باشند.
وی افزود: کند شدن روند حرکت بنگاه‌های زودبازده تمام معادلات حوزه اشتغال را بر هم می‌زند و نرخ بیکاری را به وضیعت بحرانی و نگران کننده می‌رساند.
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: توجه به میزان اشتغال وهمچنین توجیه‌دار بودن طرح‌های ارائه شده به سازمان کار و امور اجتماعی توسط دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است و تمام طرح‌هایی که تسهیلات دریافت می‌کنند باید از معیارهای لازم برای اشتغالزایی برخوردار باشند.
۱۸ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۱۵
کد خبر : ۱۳,۶۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید