رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای کار تهران:کارگران بزرگ‌ترین حامیان دولت هستند‌

رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: کارگران همواره با اندک معیشت، بزرگ‌ترین حامیان دولت هستند و ما نگران اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به طور مساوی در جامعه هستیم.

ناصر برهانی در حاشیه برگزاری همایش اردوی آموزشی ـ تفریحی روابط کار و امور اجتماعی در انزلی با بیان اینکه اصل طرح هدفمند کردن یارانه‌ها سال‌های متمادی در کشور مطرح بود، افزود: این طرح اگر به درستی اجرا شود، خوب است.
وی ادامه داد: ما نگران اجرای این طرح به طور مساوی در جامعه هستیم، زیرا شناختن دهک‌های متعدد بسیار سخت است.
برهانی با اشاره به مشکلات بخش صنعت و تولید اظهار داشت: اگر هزینه‌های تولید و کار با توجه به رکودی که امروز دارد، افزایش یابد مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: نگرانی ما این است که با اجرای این طرح، صعنت، کار و تولید تعطیل شود و هزینه‌هایی که در بحث انرژی وجود دارد و در صنایع بیشترین لطمه را در تولید و کار ایجاد کرده، اگر باز هم به هزینه‌های خانوار افزایش آنچنانی پیدا کند قطعاً دچار رکود بیشتری خواهیم شد.
رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره فعالیت کانون گفت: این کانون به عنوان هماهنگی نمایندگی واقعی کانون کارگران است که حدود 40 درصد جمعیت کارگری کشور و تولید را در خود و غرب تهران جای داده است.
وی دفاع از حقوق کارگر را از اهداف کانون مذکور نامید و اظهار داشت: ایجاد تفاهم و تعامل با شرکای اجتماعی شامل کارفرما، دولت و کارگر از اهداف دیگر کانون است.
برهانی پیگیری موارد قانونی را از برنامه‌های کانون عنوان کرد و گفت: اجرای دقیق قوانین و تسهیل بخشنامه‌ها مهم‌ترین بخشی است که در کانون انجام می‌شود و تا به امروز موفق بوده‌ایم زیرا احزاب نمی‌توانند کاری برای کارگران انجام دهند و آنها مقاصد سیاسی خود را دنبال می‌کنند، اما کانون مقاصد صنفی را در نظر دارد و با دولت و کارفرما در یک میز سه جانبه بحث‌های مبسوطی انجام می‌دهد.
وی درباره اصلاح قانون کار خاطرنشان کرد: اصلاح قانون کار باید به صورت سه جانبه و برای پیشرفت کسب و کار صورت گیرد و برای تضعیف کارگر و کارفرما نباشد.
رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با بیان اینکه بیشترین لطمه روی کارگر و کارفرما است، افزود: اگر هر کدام از اینها نتوانند با یکدیگر پیوند داشته باشند دیگری آسیب می‌بیند و ما می‌خواهیم در اصلاح قانون کار فاصله عرضه و تقاضا که امروز فاحش است، از بین برود و به طرف بهبود پیش رود.
وی ارتباط کارگر و کارفرما را در حال حاضر خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: از دهه 70 به بعد همدیگر را در یک قالب می‌بینیم و بحث‌های اقتصادی با توجه به توان کارفرما و معیشت کارگران بیشتر شکل می‌گیرد.
برهانی در بحث خصوصی‌سازی کارخانه‌ها و مشکلات ناشی از آن برای کارگران خاطرنشان کرد: موضوع خصوصی‌سازی از سال 70 دولت دوم هاشمی آغاز شد که بیشتر خودمانی‌سازی انجام گرفت، اما خصوصی‌سازی نشد.
رئیس هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران اضافه کرد: افرادی آمدند کارخانه‌ها را خریدند که هیچ آشنایی با کار نداشتند و دلسوز نبودند بلکه به دنبال افزایش سرمایه بودند و دولت نهم از چنین واگذاری‌هایی جلوگیری کرد.
وی اجرای درست اصل 44 قانون اساسی را مهم خواند و گفت: اگر این اصل به خوبی اجرا شود، کارساز است.
برهانی توجه به تولید، جلوگیری از قاچاق کالا و واردات کالا و تامین هزینه‌های معیشت کارگران را مهم‌ترین خواسته کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار از دولت دهم عنوان کرد.
به گفته وی این کانون دارای 9 نفر اعضای هیئت مدیره و سه نفر بازرس است.
مدیر منابع انسانی شرکت داروگر نیز در این گفتگو عدم همکاری بانک‌ها، کمبود نقدینگی، قوانین گمرک، تعزیرات حکومتی، قوانین مالیاتی، ورود کالاهای مجاز و غیرمجاز خارجی و ... را از مشکلات کارفرمایان ذکر کرد.
غلامرضا ملکی کمبود نیروی متعهد را نیز از مشکلات خواند و اظهار داشت: بیش از 70 درصد نیروهای بیکار و متقاضی شغل هیچ گونه مهارتی ندارند و علاقمند به کارهای ساده هستند و یا می‌خواهند کارهای اداری داشته باشند که انتظار می‌رود، این همکاری با متقاضیان شغل به عمل آید.
وی خاطرنشان کرد: حفظ و تقویت شورای اسلامی کار واحدهای صنعتی و تولیدی از انتظارات ما است که به عنوان بازوی اجرایی مدیران می‌تواند موثر باشد.

۱۷ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۱۳,۶۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید