رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی:نرخ بیکاری در کشور 11.3 درصد است

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی گفت : هم اکنون نرخ بیکاری در کشور 11.3 درصد است.
محمدرضا سپهری در جشنواره کارآفرینان آذربایجان غربی افزود: نرخ بیکاری در سطح کشور در میان سنین 15 تا 29 سال ، دو برابر نرخ بیکاری کل کشور است.
وی ادامه داد : منشور کار توسط وزارت کار و امور اجتماعی در چهار سال آینده تهیه خواهد شد که این طرح با هدف ایجاد تحول در زمینه های مختلف وزارت کار توسط دولت دهم تدوین شده است.
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی یادآور شد : طرحی توسط دولت تهیه و به مجلس شورای اسلامی در خصوص اشتغال ارائه شده است که با تصویب این طرح شاهد ایجاد اشتغال پایدار در کشور خواهیم بود.
سپهری گفت : رفع موانع ایجاد مشاغل خانگی، توسعه مشاغل و بخش خدمات به همراه توسعه کار از راه دور با IT و ICT از اهداف پیش بینی شده در این طرح بوده است.
وی برگزاری طرح های کارورزی را نیز با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها دانست و افزود: سهم آذربایجان غربی از این طرح، جذب چهار هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بود که تاکنون سه هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.
وی همچنین یادآور شد : فارغ التحصیلان دانشگاه ها با بازار کا ر، تحولات جهانی ، زبان خارجی ، اخلاق حرفه ای ، مهارت های مورد نیاز بازار کار ، تکنیک های حل مسئله و راه های استفاده از تکنولوژی های جدید آشنا نیستند، که این امر باید در مراکز آموزش عالی مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: برگزاری دوره های آموزش کارآفرینی در کنار کلاس های دانشگاهی باعث ارتقای قابلیت ها، شایستگی ها و مهارت های دانشجویان می شود.
مدیرکل کار و امور اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: توسعه پایدار افزایش بهره وری، امنیت و رفاه جامعه با اشتغال مناسب به دست می آید.
علی سلیمانی افزود : اولین قدم برای کارآفرینی، شناسایی فرصت، جذب سرمایه گذاری و نوآوری و خلاقیت است که در این رابطه شناخت و بازاریابی بازارهای داخلی و خارجی قبل از تولید ، نکته اساسی برای کارآفرینان می باشد.
وی ادامه داد: در بخش بنگاه های زودبازده در آذربایجان غربی از چهار سال گذشته تاکنون افزون بر 65 هزار و 468 طرح به بهره برداری رسیده است.
سلیمانی افزود: از آغاز اجرای طرح بنگاه های اقتصادی زودبازده نیز افزون بر 108 هزار و 713 فرصت شغلی در آذربایجان غربی بوجود آمده است.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از کارآفرینان برتر استان قدردانی شد.
۱۶ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۴۵
کد خبر : ۱۳,۷۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید