موانع و راهکارهای توسعه کار آفرینی در مناطق 22 گانه شهر تهران بررسی شد

نشست علمی تخصصی راهکارهای توکسعه کار آفرینی در مناطق 22 گانه شهر تهران توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با هدف برگزار شد . در این نشست دکتر علی ملک پور (عضو محترم هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کیوان ضیایی به بیان نظرات و دیدگاههای خود در این زمینه پرداختند .

در این نشست که در ادامه نشست های علمی – تخصصی دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی برگزار شد . موانع و ظرفیت ها و راهکارهای توسعه کارآفرینی در مناطق 22 گانه شهر تهران توسط دکتر علی ملک پور عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و مرضیه ملا جعفری مجریان این طرح مورد بررسی قرار گرفت .
دکتر علی ملک پور مجری این طرح در تشریح اهداف و نتایج این طرح گفت : محله ها و مناطق 22 گانه تهران دارای تنوع فرهنگی اجتماعی و اقتصادی فراوانی است . بنابراین در برنامه ریزی های شهری بویژه امر کار آفرینی باید به تنوع این مسائل توجه شود .

مهندس کیوان ضیایی نیز در این نشست علمی – تخصصی دفتر مطالعات به بررسی تعیین شاخصهای توانمند ساز ی زنان و نیاز سنجی منطقه ای در زمینه توانمند سازی اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد و گفت : در مطالعه ای که انجام شده 16 شاخص در زمینه های اجتماعی ف اقتصادی ، انسانی و روانی مورد توجه قرار گرفته و نتایج طرح حاکی از آن است که توانمندی زنان یک ضرورت اجتماعی است ولی یک نگاه کلیشه ای و محدود کننده نسبت به فعالیت های اجتماعی و توانمند سازی زنان همواره وجود دارد .
مهندس احمد
شاهانی مسئول برگزاری این نشست گفت : تا کنون بیش از 30 نشست علیم – تخصصی توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری برگزار شده که 3 نشست از این تعداد به موضوع کارآفرینی اختصاص یافته ما بقی نشست ها نیز به مسائل اجتماعی مرتبط در حوزه شهری ، آسیب های اجتماعی ، شهروندی و 000 اختصاص یافته است .
وی خاطر نشان کرد : نشست بعدی دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی به موضوع ورزش و سلامت اختصاص دارد که در خانه سلامت خ اقانی واقع در خیابان خاقانی برگزار می شود .
۱۳ آبان ۱۳۸۸ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۱۳,۷۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید