وزارت کار با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد :ضرورت آگاهی کارجویان از رسمی بودن مراکز کاریابی

وزارت کار و امور اجتماعی به دنبال دریافت گزارشهای متعددی از سوء استفاده برخی از شرکتها و موسسات غیر مجاز در اعزام نیروی کار به خارج از کشور و تعدادی از کاریابیهای فاقد مجوز اطلاعیه ای را برای آگاهی جویندگان کار از فعالیت غیر مجاز برخی شرکتها و موسسات کاریابی داخلی و خارجی منتشر کرد .
متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است :
1-اشخاص حقیقی و یا حقوقی که در امر کاریابی فعالیت می کنند به استناد قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار مصوب 1387 الزاما" می بایست از وزارت کار و امور اجتماعی مجوز کاریابی دریافت نمایند .
2- ثبت نمودن شرکتها در سازمان ثبت شرکتهای تجاری و صنعتی و گنجاندن فعالیت کاریابی در مفاد اساسنامه بدون داشتن مجوز کاریابی از وزارت کار و امور اجتماعی نمی تواند دلیلی بر قانونی بودن فعالیت کاریابی توسط این شرکتها و موسسات باشد .
3- شرکتها و موسسات غیر مجاز هدفی جز دریافت مبالغی کلان از کارجویان و سو استفاده از آنها را نداشته و اساسا" قادر نمی باشند که به تعهدات خود در زمینه اشتغال عمل نمایند .
4- درج آگهی استخدام در جراید و توزیع اطلاعیه اشتغال در سطح شهر دلیلی بر قانونی بودن فعالیت این مراکز نمی باشد ، لذا لازم است کارجویان قبل از مراجعه به مراکز کاریابی از مجاز بودن این مراکز اطمینان حاصل نمایند .
5- کارجویان می توانند جهت اطلاع از نشانی مراکز کاریابی مجاز به سایت دفتر هدایت نیروی کار و کاریابیها به نشانی www.irimlsa.ir/karyabi مراجعه و یا از طریق واحد اطلاعات ارباب رجوع مستقر در اداره کل کار و امور اجتماعی آن استان لیست مراکز کاریابی مجاز را دریافت نمایند .
6- کارجویان می توانند در صورت داشتن هرگونه اطلاعات از مراکز کاریاب غیر مجاز و یا شکواییه از مراکز کاریابی دارای مجوز با تلفن واحد نظارت بر کاریابیهای مستقر در ادراه کل کار و امور اجتماعی استان حاصل نمایند .
7- شرکتها و موسساتی که از طریق اینترنت اقدام به فعالیت کاریابی می کنند ( کاریابی مجازی و یا الکترونیکی ) به استناد ماده 23 آیین نامه اجرایی الزاما" می بایست از وزارت کار و امور اجتماعی مجوز کاریابی دریافت نمایند .
۱۲ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۱۳,۷۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید