رئیس اداره کار و امور اجتماعی دشتی :هیئت حل ‌اختلاف دشتی و تنگستان دایر می‌شود

رئیس اداره کار و امور اجتماعی دشتی از دایر شدن هیئت حل اختلاف دشتی و تنگستان در نیمه دوم آبان ماه در خورموج خبر داد.
حسین خالقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام گرفته و همکاری سازمان کار و امور اجتماعی استان هیئت تشخیص را در این شهرستان دایر کرده‌ایم.

وی افزود: در سال‌های گذشته به دلیل اینکه کارگران برای احقاق حق خود و شکوائیه به سازمان کار و امور اجتماعی بوشهر باید مساحت 85 کیلومتری طی می‌کردند این امر محقق شد.
مسئول اداره کار شهرستان دشتی تصریح کرد: برای تجدید نظرخواهی مجدد، باید پرونده به هیئت حل اختلاف استان می‌رفت، اما با سعی و تلاش و مساعدت سازمان کار این امر نیز به زودی محقق می‌شود.

خالقی یادآور شد: کارگران شهرستان‌های دشتی و تنگستان هرگونه مشکلات و مسائل کارگری خود را تا حصول نتیجه نهایی می‌توانند در خورموج پیگیری کنند.
وی با اشاره به وظایف کاری این شورا ادامه داد: طبق ماده 162 هیئت‌های حل اختلاف از طرفین اختلاف برای حضور در جلسه رسیدگی، کتباً دعوت می‌کنند و عدم حضور هر یک از طرفین یا نماینده تام الاختیار آنها مانع از رسیدگی و صدور رای توسط هیئت نمی‌شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مگر آنکه هیئت حضور طرفین را ضروری تشخیص دهد، در این صورت فقط یک نوبت تجدید دعوت می‌کند.

خالقی ادامه داد: حتی‌الامکان هیئت حل اختلاف ظرف مدت یک ماه پس از وصول پرونده، رسیدگی و رای صادر می‌کند.
این مقام مسئول افزود: هیئت حل اختلاف عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری برای اختلافات کارگری و کارفرمایی در سطح کشور است.
وی ادامه داد: براساس ماده 157 قانون کار هرگونه اختلاف بین کارگر و کارفرما در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مسئل اداره کار دشتی افزود: از بهمن ماه سال 1387 کاریابی شهرستان دشتی به بخش خصوصی واگذار شده تا کنون از 441 نفر جویای کار که به این اداره مراجعه و ثبت نام کرده‌اند تعداد 141 نفر جذب کار شده‌اند.
۲ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۵۱
کد خبر : ۱۳,۷۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید