رییس موسسه کار و تامین اجتماعی خواستار شدتشکیل پنجره خد مات در استانداریها برای کمک به توسعه کارآفرینی

رییس موسسه کار و تامین اجتماعی درجشنواره طرح های برتر کارآفرینی درزنجان، به زمان و مراحل راه اندازی کسب وکار درکشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: بروکراسی اداری در ایران برای طی مراحل قانونی اخذ مجوز واحدهای تولیدی و صنعتی، مانع بزرگی برای برخی سرمایه گذاریها محسوب می شود.
وی، بر لزوم جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاکید و خاطرنشان کرد: براساس اعلام بانک جهانی، سهم ثروت های غیرملموس در کشورهای پیشرفته 78 درصد است.
سپهری یادآورشد: برهمین اساس 52 درصد درآمد ایران از منابع طبیعی تامین می شود اما در کشورهای پیشرفته دنیا سهم سرمایه های انسانی و اجتماعی بسیار بالاست.
معاون وزیر کار، کارآفرینان را موتور محرکه کسب و کار بیان کرد و گفت: کارآفرینان سرمایه گذار نباید در بروکراسی اداری و راهروهای اداری برای طی مراحل قانونی جهت اخذ مجوز تولیدی و صنعتی گرفتار و از ادامه کار منصرف شوند.
وی، به تشکیل "پنجره واحد" کارآفرینی در استانداری ها اشاره کرد و افزود: با این اقدام، تمام راهنمایی ها و مراحل قانونی بدون بروکراسی اداری دراختیار کارآفرینان سرمایه گذار و اشتغالزا قرار خواهد گرفت.
سپهری یادآورشد: تشکیل پنجره خد مات در استانداریها برای کارآفرینی و سرویس دادن به کارآفرینان الزامی است.
وی، ایجاد انگیزه، داشتن فرصت، ریسک و خطرپذیری، نوآوری و ارزش افزوده را پنج شاخص اصلی کار آفرینی بیان کرد و افزود: آموزشهای کارآفرینی با تحصیلات کلاسیک دانشگاهی بسیار متفاوت است و امروزه در دنیا رقابت واقعی درجهت تسهیل فضای کسب و کار صورت می گیرد.
رییس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: باید برای کارآفرینی، فضای مجازی بین فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا فراهم شود تا کارآفرینان و سرمایه گذارانی که در سالهای گذشته بنا به دلایلی در خارج از کشور سرمایه گذاری و کارآفرینی کرده اند جذب کشور شوند.
سپهری افزود: مسوولان استان باید برای طرح های نیمه تمام و واحدهای صنعتی بحران زده با تشکیل کارگروه، آسیب شناسی کرده و تسهیلات لازم را برای فعالیت دوباره این واحدها فراهم کنند.
وی یادآورشد: جامعه زمانی می‌تواند بر محور توسعه قرار گیرد که اقتصاد آن دانش بنیان باشد و دانایی محوری بر اراده جامعه غالب شود.
به گفته ی وی، طی سه سال گذشته در زمینه کارآفرینی اقدام‌های ارزشمندی در کشور صورت گرفته که یکی از مهمترین کارها وارد شدن این مقوله دردانشگاه‌ها بود، اما این کارها کافی نیست و باید گام‌های بلندتری برای توسعه کارآفرینی برداشت.
معاون وزیرکار با بیان اینکه اکنون هزینه سرانه ایجاد یک شغل خدماتی به مراتب کمتر از صنعت و کشاورزی است، افزود: در زنجان با وجود ریشه های قدیمی مس، سرب و روی، زمینه ایجاد اشتغال خدماتی فراهم است
۲ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۱۱
کد خبر : ۱۳,۷۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید