معاون توسعه اشتغال وزارت کار:آمار 161 هزار بنگاه اقتصادی زودبازده استخراج شد

سرویس با خبرنگاران حوزه_ نادیا صمدی _ خبرگزاری موج : معاون توسعه اشتغال وزارت کار اعلام کرد: از میان 168 هزار بنگاه اقتصادی، آمار 161 هزار بنگاه اقتصادی استخراج شد.

حمید حاجی عبدالوهاب، معاون توسعه اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی از پرداخت یارانه سود تسهیلات به بنگاه‏های زودبازدهی خبرداد که طرح‏های پیشنهادی آنها موفق بوده و در این مورد اذعان داشت: پیش بینی می‏شود بنگاه‏های زودبازده فوق تا پایان سال جاری از یارانه سود تسهیلات برخوردار شوند.

حاجی عبدالوهاب با اشاره به آمار منتشره مرکز پژوهش‏های مجلس در رابطه با انحراف تسهیلات پرداختی به بنگاه‏های اقتصادی زودبازده اذعان داشت: مرکز پژوهش‏های مجلس، انحراف تسهیلات پرداختی را به صورت کلی منتشر ننموده است.
معاون توسعه اشتغال وزارت کار در ادامه خاطرنشان ساخت: طرح تمام شماری بنگاه‏های اقتصادی زودبازده با همکاری 30 مشاور در سراسر کشور انجام شد و از 168 هزار طرحی که بیش از 10 میلیون به بالا تسهیلات گرفتند، طرح تمام شماری صورت گرفت.

عبدالوهاب با بیان این مطلب که وزارت کار و امور اجتماعی طی دوران چهار سال فعالیت خود یکی از کارآمد ترین دوره‏های خود را سپری نمود، تصریح کرد: قبل ازدوران فعالیت دولت نهم ما متولی مشخصی برای اجرای سیاست‏های اشتغالزایی نداشتیم، این درحالی است که با شروع دولت نهم شورای عالی اشتغال، هر شش ماه یک بار تشکیل جلسه داد و به بررسی سیاست‏های اشتغالزایی پرداخت.
معاون وزیر کار با اشاره به سیاست حمایت از بنگاه‏های اقتصادی تصریح کرد: ازسال 64 تا 83 یعنی طی 20 سال، 39 هزار میلیارد ریال به طرح‏های دولتی و خصوصی بودجه تخصیص یافت، در حالی که از سال 84 تا 87 این میزان بودجه سنواتی به بیش از 11 برابر افزایش یافت.
۲ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۰۸
کد خبر : ۱۳,۷۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید