برگزاری رایگان دوره های آموزش کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار در یزد

رئیس سازمان کارواموراجتماعی یزد اظهارداشت :دوره های آموزشی کارآفرینی و کسب و کار دراستان یزد برگزاری می شود.

صفوی با اشاره به تخصیص451 میلیون ریال از محل اعتبارات سال 87 و مبلغ 943 میلیون ریال از وجوه اداره شد. سال 86 برای آموزش حدود 1858 نفر در سطح استان افزود با همکاری جهاددانشگاهی تاکنون 6 دوره آموزشی برای 214 نفر در شهرستانهای یزد ، مهریز و صدوق برگزار گردیده و در آینده نزدیک در شهرستان ابرکوه و سایر مناطق استان حسب تقاضا برگزار می گردد.

وی مخاطبان این دوره ها راکلیه دانشجویان وفارغ‌التحصیلان دانشگاه ،استفاده کنندگان ازصندوق بیمه‌بیکاری ،کارجویان مراجعه کننده به کاریابی‌ها ومتقاضیان اخذتسهیلات از کارگروههای اشتغال و سرمایه گذاری عنوان نمود.

صفوی اظهار داشت این آموزش به صورت رایگان بوده و متقاضیان در مدت 72 ساعت با مبانی نظری کارآفرینی، تکنیک های خلاقیت و نوآوری، فرایند تأسیس و راه اندازی کسب و کار بازاریابی و فروش، قوانین و مقررات ناظر بر کسب و کار، بهره برداری، مدیریت محصول و روشهای تهیه و تدوین طرح کسب و کار آشنا می‌شوند و در پایان به فراگیران گواهینامه آموزشی داده خواهد شد.

وی‌افزوداین آموزشها به‌گونه‌ای طراحی شده که مفاهیم اولیه آموزشهای کسب وکاروکارآفرینی به طورخلاصه تبیین می شود و فراگیران می‌توانند نیازهای آموزشی خودرا در این دوره ها بدون پرداخت هزینه دریافت نمایند ودر واقع با توجه به گستردگی این آموزشهای شغلی درسطح استان اولویت به مناطق محروم ودورافتاده داده شده‌است.
رئیس سازمان کار یزد در خصوص اثر بخشی این دوره ها بیان داشت با توجه به اینکه بسیاری از مشکلات سرمایه‌گذاری ما ناشی از عدم شناخت افراد و سرمایه گذار از قوانین و مقررات حاکم بر کسب و کار و ظرفیت های قانونی است، این حرکت می‌تواند در توسعه و ایجاد اشتغال و افزایش آگاهی کارآفرینان و متقاضیان راه اندازی کسب و کار مؤثر باشد.

صفوی با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در این دوره ها به جهاد دانشگاهی یا ادارات کار و امور اجتماعی شهرستانها مراجعه نمایند افزود با چند مؤسسه آموزشی دیگر نیز مذاکره گردیده تا این دوره ها در کلیه شهرستانها و با ظرفیت کامل برگزار گردد.
۲ آبان ۱۳۸۸ ۰۸:۴۲
کد خبر : ۱۳,۷۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید