129 درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کرمانشاه جذب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، سی و هفتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه و با حضور  آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه، محمدرضا عدالت خواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین و مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استانی و شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان هرسین برگزار شد.
حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای جلسه در خصوص تحقق اشتغال پیش بینی شده در سند اجرایی اشتغال شهرستان هرسین، عنوان کرد:  بیش از 97 درصد تعهد پیش بینی شده در سند اجرایی شهرستان هرسین به میزان 1397 فرصت شغلی در سال 1397 محقق شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه درخصوص آخرین وضعیت جذب اعتبارات ویژه اشتغال در شهرستان هرسین، اظهار کرد: از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، درشهرستان هرسین تاکنون 17 میلیارد و 500 میلیون تومان به میزان 195 درصد اعتبارات تخصیصی با پیش بینی 1023 فرصت شغلی جذب شده است که در بین شهرستان های تابعه استان رتبه اول جذب این تسهیلات است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص عملکرد تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تاکنون 129 درصد این اعتبارات  به میزان 227 میلیارد تومان با پیش بینی 4541 فرصت شغلی توسط بانک ها و موسسات عامل پرداخت شده است.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در جلسه مقوله اشتغال، تورم و توزیع درآمد در بین دهک های مختلف اجتماعی را سه دغدغه مسئولین استانی در حوزه اقتصادی استان برشمرد و عنوان کرد: تاثیر سه مقوله اشتغال، تورم و توزیع درآمد در بین دهک های پایین جامعه بدون شک در سایرحوزه های اجتماعی و فرهنگی نمایان است.

وی به اقدامات موثر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در مرکز استان و در شهرستان های تابعه برگزار می شود اشاره و گفت: در کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری با حضور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی برگزار می شود، موضوعات بنگاه های اقتصادی چه واحدهای خرد و مشاغل خانگی و چه مشاغل کارگاهی و موضوعات صنایع بزرگ به صورت چالشی پیگیری و رصد می شود.

هدایت حاتمی نقدینگی و تامین نقدینگی را یکی از ارکان راه اندازی یک واحد اقتصادی دانست و اظهار کرد: توانمندسازی، مهارت و زنجیره ارزش از ارکان دیگر راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار است که از موضوعات قابل پیگیری و از دغدغه های مسئولین و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه در خصوص برنامه های مدیریت اقتصادی در بهبود فضای کسب و کاراستان نیز، عنوان نمود: یکی از موثرترین و کلیدی ترین آیتم هایی که اشتغال و سرمایه گذاری در استان را تحت تاثیر قرار می دهد بهبود فضای کسب و کار است و بهبود کسب و کارتعیین کننده سهولت ورود به بازار سرمایه است.

حاتمی در جلسه به سه برنامه دیگر برای ایجاد اقتصادی پویا و توسعه اشتغال در استان از جمله توجه به زیر ساخت های عمومی، احیای طرح های راکد و جذب سرمایه گذار اشاره کرد.

وی ادامه داد: موضوع اشتغال را شهرستان به شهرستان و دستگاه به دستگاه و بانک به بانک رصد می کنیم و جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری از مهمترین جلسات استانی می باشد.

وی افزود: در تمامی شهرستان ها، بخش ها و حتی دهستان ها، دارای مزیت های ثروت سازی هستیم که می تواند به ایجاد اشتغال کمک کنند فقط لازم است تدبیر، برنامه ریزی و اقدام جهادی و عالمانه انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی  استانداری ادامه داد: بانک ها در زمینه  ارائه تسهیلات به طرح هایی که سرمایه گذار آن دارای اهلیت، توانمندی و سرمایه کافی است، تسهیل گری کنند.

۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۳۷,۴۴۲
کلیدواژه ها: سی و هفتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید