یکی از معضلات اصلی جامعه جهانی، اعتیاد است

به منظور پیشگیری اولیه از اعتیاد به مواد مخدر در محیط های کاری و صنعتی شهرستان یزد، پنجمین دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در شرکت شیر پاستوریزه ایساتیس یزد با حضور جمعی از پرسنل در محل سالن آموزشی آن شرکت برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، مدرس این دوره آموزشی گفت: اگر نیم نگاهی به پیامدها و عوارض اعتیاد بیاندازیم خواهیم دید که پیامدهای اعتیاد، جامعه، فرد و خانواده را از نظر اقتصادی، اجتماعی، روانی و جسمی در بر می گیرد .

شایق اعتیاد به مواد مخدر را یکی از معضلات اصلی جامعه جهانی دانست و تصریح کرد: اعتیاد از انحرافات شایع عصر حاضر است و سوء مصرف مواد مخدر از جمله بارزترین آسیب های اجتماعی است که به راحتی می تواند بنیان فرهنگی، اجتماعی یک کشور را سست نموده و پویایی انسانی آن را به مخاطره بیاندازد.

وی اظهار داشت: پیامدهای ناشی از اعتیاد بسیار خانمان سوز و بنیان شکن هستند و درمان پس از اعتیاد نسبت به پیشگیری، کاری به صرفه نخواهد بود؛ البته این بدان معنا نیست که افراد معتاد را درمان نکنیم؛ بلکه باید پیش از ایجاد اعتیاد در فرد زمینه های گرایش به آن شناسایی شوند و با استفاده از مطالعات کارشناسی در ابعاد و تخصص های گوناگون، در از بین بردن زمینه ها تلاش نماییم .

شایق ادامه داد: بنابراین ارائه ی آموزش های صحیح و متناسب با ساختارهای موجود جامعه به اشکال و روش های مختلف، افزایش آگاهی و بینش گروه های آسیب پذیر جامعه بویژه کارگران، نوجوانان و جوانان، موجب سلامت بیشتر و مواجهه ی بهتر با واقعیت های زندگی می شود.

۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴
کد خبر : ۱۳۷,۶۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید