جلسه هم اندیشی روسای حراستهای منطقه 4 جنوب در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان دارای پتانسیل های بی بدیلی در حوزه های مختلف خصوصا کشاورزی و گردشگری طبیعی است که می تواند در رونق این صنعت ها در کشور و استان نقش بسزایی ایفا کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ،مهندس فاضلی پیشگیری و آینده نگری را وظیفه اصلی حراستها عنوان کرد که همانند چراغ راهی روشن است و باید خوب ببیند و خوب بشنود تا بتواند به خوبی مدیران دستگاه ها را در هدایت فعالیت ها و تصمیم گیری ها  یاری دهد.

وی در ادامه حراست را بازوی کمکی مدیران در ادارات و نهادها معرفی کرد و افزود: روسای واحدهای دانشگاهی با تعامل و همکاری مدیران حراست می توانند درست تصمیم بگیرند و به موقع پاسخگو باشند.

وی در این جلسه هدف از برگزاری این نشست را هم افزایی و بصیرت افزایی مدیران حراست عنوان کرد و گفت: همکاران حراست با رعایت تقوا، دینداری، حفظ کرامت و حرمت افراد و بهره گیری شایسته از توانمندی های سرمایه های انسانی، تمامی توان و کوشش خود را به کار گیرند و حافظ مصالح، شئونات و اموال باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری افزود: در استان ما تعامل بین مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت متبوع به منظور برنامه ریزی لازم جهت استفاده مناسب از تمام ظرفیت های دستگاه ها در راستای هم افزایی وجود دارد که  این تعامل نقش مهمی در جهت تصمیم گیری ها داشته است

وی با اشاره به راهکار رسیدن به توسعه اجتماعی افزود: زیرساخت امنیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بایستی ایجاد شود تا حضور موثر و کارآمد مردم را در همه عرصه ها داشته باشیم که با این اتفاق مشارکت و مسئولیت اجتماعی ایجاد و در نهایت منجر به توسعه اجتماعی خواهد شد.

وی با بیان اینکه رسالت مهمی بر عهده مسئولان و مدیران به ویژه همکاران حراست است، افزود: حراست به عنوان امین، چشم و گوش مسئولین باید موضوعات را رصد و اطلاعات را جهت تصمیم گیری مناسب با دقت و به موقع گزارش کند.

در این جلسه مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مهم‌ترین مسئله برای جلوگیری از فساد اقتصادی را شفاف‌سازی دانست و تصریح کرد: بسیاری از رانت‌خواری‌ها نیز به دلیل عدم‌شفاف‌سازی و تهیه اطلاعات جامع وکامل اتفاق می‌افتد که وزارت متبوع با  تمام توان با آن مقابله میکند.

مجتهد زاده در ادامه با بیان این که «شفاف سازی از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است» گفت: همه مدیران باید بدانند در اتاقی شیشه‌ای هستند و مردم اعمال و رفتار آن‌ها را می‌بینند و بر آن‌ها نظارت می‌کنند. پس چه بهتر خدماتی که ارائه می‌شود به آن‌ها گزارش شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم همه اقدامات خود را شفاف و بدون هیچ مداخله ای به اطلاع مسئولان، نخبگان، اصحاب رسانه و مردم برسانیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۲
کد خبر : ۱۳۷,۶۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید