انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت در 9 استان کشور قراردادی با جهاد دانشگاهی در قالب الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی منعقد کرد که چهارمحال و بختیاری یکی از آن استان‌ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در اجرای این طرح پایلوت، افزود: انتظار می‌رود دیگر دستگاه‌های اجرایی استان به منظور آموزش برای ایجاد اشتغال، تفاهم‌نامه‌ای را با جهاد دانشگاهی منعقد کنند تا در رسته‌های مختلف اشتغال ایجاد شود.

وی همکاری‌ جهاد دانشگاهی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات مختلف، این دو دستگاه می‌توانند در رسیدن به اهداف مشترک به یکدیگر کمک کنند.

در ادامه سرپرست جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در سه معاونت پژوهشی، آموزشی و فرهنگی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان با دارا بودن پنج مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت و اشتغال محور تاکنون دوره‌های آموزشی متعددی در استان تدوین کرده است.

سیروس رضایی تاکید کرد: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه و گسترش همکاری‌ها و تعامل در زمینۀ فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مشترک طرفین تفاهم‌نامه در راستای توسعه اشتغال استان منعقد شده است.

تسهیل در اجرای طرح‌های مشترک به ویژه طرح ملی الگوی نوین توسعۀ مشاغل خانگی، توسعۀ همکاری‌های دوجانبه و ارائۀ راهکارهای نوین علمی و کاربردی در راستای کمک به اشتغال استان، همکاری مشترک در امر تهیه و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی به منظور توسعه و تقویت قابلیت‌های طرفین در راستای مأموریت‌ها، معرفی خبرگان، حامیان و پشتیبانان فعال در حوزۀ راه‌اندازی مشاغل به جهاد دانشگاهی و در اولویت قراردادن جهاد دانشگاهی برای انجام طرح‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی را از جمله انعقاد این تفاهم‌نامه بوده است.۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶
کد خبر : ۱۳۷,۶۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید