بیش از 51 هزار درخواست تسهیلات اشتغال روستایی استان کرمانشاه در سامانه کارا ثبت شد

سی و هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با رویکرد گزارش نظارت بر قوانین حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال روستایی و عشایری و چگونگی پالایش طرح ها و گزارش تفکیک پله ای تسهیلات درخواستی و اشتغال ایادی ثبت شده در سامانه در سالن تدبیر استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص تفکیک پله ای تسهیلات روستایی و عشایری درخواستی و اشتغال ایجاد شده در سامانه کارا، گفت: تعداد 51 هزار و 132 طرح درخواست تسهیلات خود را در سامانه کارا ثبت نموده که تعداد 28 هزار و 501 طرح بین 10 تا 20 میلیون تومان درخواست تسهیلات دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین تعداد طرح هایی که بیش از یک میلیارد ریال را 1197 طرح عنوان کرد و ادامه داد: از مجموع طرح های معرفی شده به بانک 26 طرح بیشترین رقم تسهیلات درخواستی بین 140 تا 150 میلیارد ریال داشته اند.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری نیز عنوان کرد:  3865 طرح ثبت نام شده در سامانه کارا پس از بررسی و تصویب در کمیته های فنی پیش پذیرش شده و تعداد 3810 طرح به بانک های عامل ارجاع شد که از این تعداد2533 طرح با بانک های عامل قرارداد منعقد نموده اند.

حسن عزیزی ادامه داد: از کل طرح هایی که موفق به عقد قرارداد با بانک ها و موسسات عامل شده اند، تعداد 2392 طرح با مبلغ 230 میلیارد تومان به میزان 130 درصد اعتبارات ابلاغی به استان با پیش بینی 4606 فرصت شغلی توسط بانک های عامل جذب شده است.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه نیز با بیان اینکه عمده طرح های اشتغالزای روستایی استان سبک و کوچک است، خواستار حرکت به سمت ایجاد واحدهای تولیدی بزرگ و اشتغالزا در سطح استان شد و این کار را در رونق اقتصادی استان موثر ارزیابی نمود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، اظهار داشت: آنچه که باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال می شود حرکت به سمت راه اندازی واحدهای تولیدی با امکان اشتغال زیاد است، تمرکز باید روی ایجاد واحدهای اشتغالزایی باشد که بتواند ده ها نفر را صاحب شغل کند هرچند ایجاد یک شغل نیز مناسب است.

حاتمی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهای اشتغالزای روستایی گامی بلند در راستای رفع مشکلات بیکاری است، خاطرنشان کرد: در همین روستاها ظرفیت های زیادی برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد که باید از آن نهایت استفاده را برد.

وی همچنین با اشاره به نقش بانک ها در راه اندازی کسب و کاردر مناطق روستایی، از مدیران بانک های عامل خواست همکاری خود را با صاحبان طرح ها بیشتر و سختگیری بی مورد برای پرداخت تسهیلات نداشته باشند.

گفتنی است: گزارش نظارت بر قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال روستایی و عشایری توسط سازمان مدیریت برنامه ریزی و گزارش جلسه هماهنگی با بانک های عامل توسط دبیر خانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری برای چگونگی پالایش طرح های پیش پذیرفته شده در بانک ها در جلسه ارائه و در این خصوص توسط اعضاء کارگروه بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۳۷,۸۸۶
کلیدواژه ها: سی و هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید