مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: معرفی دستاوردهای انقلاب به دنیا با توسعه صنعت گردشگری میسر می شود

نشست هم اندیشی مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در حوزه گردشگری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در این نشست محمد حسین ریاحی با اشاره به اینکه امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین و سریع­ترین صنایع در حال رشد، تبدیل شده است گفت: توسعه این  صنعت  باید بعنوان یکی از اولویت ­های برتر توسعه کشورمان مدنظر  قرار گیرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطر نشان کرد: این صنعت می تواند باعث کاهش مفاسد اجتماعی­ شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه بیشتر مفاسد اجتماعی در ایران نتیجه بیکاری است، افزود: ما اعتقاد داریم با استفاده از منابع خدادادی و سابقه تمدن اسلام، تمدن دوره ما قبل اسلام و دوره باستان، آن قدر یادگارها و بناهای منحصر به فردی را که برای ما به یادگار گذاشته­ اند، بتوان براساس آن و با کمترین هزینه برای جوانانمان شغل ایجاد کنیم.

ریاحی بیان کرد: اگر بخواهیم هویت ملی اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کنیم؛ بهترین راه آن توسعه صنعت گردشگری زیارتی و مذهبی و سلامت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار داشت: رسیدن به اشتغال بالا در این صنعت، نیازمند مدیریت کارآمد، نیروی کار آموزش دیده،سرمایه گذاری در زیرساخت ها،فرهنگ سازی عمومی و و نهادینه کردن موضوع مشاوره های اصولی و درست از طریق مراکز مشاوره اطلاع رسانی و کارافرینی با  حضور کادر مجرب مشاورین متخصص و غیره است.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گفت: ایران براساس آمارهای جهانی به لحاظ جاذبه ­های گوناگون(فرهنگی، مذهبی، طبیعی و تاریخی) جزو کشورهای بالقوه توانمند در زمینه جذب گردشگر خارجی است.

سید مصطفی فاطمی  عنوان کرد: در دنیا گردشگری بیشترین درآمد و اشتغال را در حوزه­های مختلف ایجاد می­کند. صنعت گردشگری به دلیل اینکه فراگیر است و گردشگرها به تمام نقاط مقصد سفر می­کنند؛ لذا درآمد و فرصت­های شغلی برابری در کشور به وجود می­آید.

گفتنی است در حاشیه این نشست، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد از کارگاه کسب و کار یک معلول توانمند تحت پوشش بهزیستی در بافت تاریخی شهر بازدید بعمل آورده و با حضور در جمع دانش آموزان یکی از  دبستان های پسرانه در قالب طرح  همیار گردشگر در مورد آینده شغلی و حرفه آموزی به سخنرانی پرداخت .۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۱۳۸,۱۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید