طرح پژوهش سامانه جامع رصد شغلی دانش آموختگان دانشگاهی هرمزگان بررسی شد

در دوازدهمین جلسه کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، طرح پژوهش سامانه جامع رصد شغلی دانش آموختگان دانشگاهی استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این نشست، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه به روز نبودن آمار و اطلاعات یکی از مشکلات عمده در برنامه ریزی ها است، گفت: طرح پژوهش سامانه جامع رصد شغلی دانش آموختگان هرمزگان یک بانک اطلاعاتی مناسبی است که  می تواند در حوزه اشتغال کاربرد زیادی داشته باشد.

محمدعلی سلیمی افزود: در آمارها به دلیل عدم وجود آمار دقیق، دچار حدس و گمان شده به طوری که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در استان 19 درصد به صورت رسمی اعلام شده است در صورتی که این نرخ در حدود 40 درصد پیش بینی می شود.

وی گفت: طرح پژوهش سامانه جامع رصد شغلی دانش آموختگان هرمزگان که به پیشنهاد معاونت پژوهشی دانشگاه هرمزگان در جلسه کمیته آموزش و پژوهش مطرح شد، از ویژگی های خوبی در زمینه ثبت اطلاعات دانشجویان فارغ التحصیل برخوردار است.

وی بیان کرد: از این طرح می توان با استفاده از شبکه های مجازی اطلاع رسانی در خصوص بازار کار به فارغ التحصیلان و رصد نمودن آنها استفاده کرد.

سلیمی اضافه کرد: اگر این طرح بتواند با بنگاههای کاریابی متصل شود، کارآیی آن بهتر شده و قابلیت های آن می تواند افزایش یابد.

در این نشست معاون پژوهشی دانشگاه هرمزگان نیز با بیان اینکه نیازمند رصد کردن وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی هستیم، گفت: برنامه ریزی مناسب در این خصوص توسط دانشگاهها با توجه به وضعیت بازار اشتغال در زمینه رشته های تحصیلی ضروری است.

"زینلی" با اشاره به اینکه دانشگاهها ماشین تولید فارغ التحصیل شده اند، افزود: باید با برنامه ریزی جلوی این کار گرفته و رصد شود که آیا اشتغال مناسب با رشته های تحصیلی آنان در استان وجود دارد و آیا فارغ التحصیلان شاغل شده اند.

وی اضافه کرد: طرح پژوهش سامانه جامع رصد شغلی دانش آموختگان استان باید در جلسه کارگروه اشتغال استان مطرح و راهکارهای اجرایی آن بررسی شود.

در این نشست دکتر اخلاقی پور نیز در خصوص فرایند طرح مذکور و ضرورت اجرایی نمودن آن در تمامی دانشگاههای استان تاکید کرد.


۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۳
کد خبر : ۱۳۸,۲۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید