معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون: ظرفیت های شیلاتی و گردشگری چابهار اشتغال زیادی ایجاد کردند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ظرفیت های شیلاتی و گردشگری چابهار اشتغال زیادی برای جوانان این مرز و بوم ایجاد و نقش مهمی در توسعه و آبادانی این شهرستان دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عیسی منصوری در حاشیه بازدید از طرح های اشتغالزایی، فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری چابهار اظهار داشت: این شهرستان سالانه میزبان مسافران زیادیست و ساخت اقامتگاه های بومگردی، هتل و اماکن پذیرایی ضمن ایجاد اشتغال برای جذب گردشگر نیز مفید هستند.

وی گفت: از هر فعالیت اشتغالزا حمایت و تسهیلات لازم را در اختیار آنان قرار می دهیم تا سرمایه گذاران بتوانند در راه اندازی این مراکز اقامتی برای گردشگران دغدغه ای نداشته باشند.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز گفت: توجه به زیرساخت های گردشگری منجر به جذب توریست داخلی و خارجی می شود و می توان بخشی از اشتغال جوانان این خطه را فراهم کرد.

رحمدل بامری افزود: فعالیت های اقامتگاه های بومگردی می تواند به معرفی آداب و رسوم سیستان و بلوچستان منجر شود و باید در این زمینه افراد بومی بیشتر تلاش کنند.

گفتنی است معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه از کارگاههای کارآفرینی و اشتغال روستای تیس، مجتمع اقامتی و بومگردی 'درّ بلوچ' آبکان، واحد تولیدی پروتئین آرمان جنوب و طرح های گردشگری چابهار دیدن کردند.

 ۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۳۸,۲۸۸
کلیدواژه ها: عیسی منصوری - چابهار - بوم گردی - سیستان و بلوچستان - گردشگری - صنایع دستی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید