مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: واگذاری بررسی طرح‌هایی با ارزش اعتباری پایین‌تر از 15 میلیارد تومان به کارگروه اشتغال استان‌ها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: بررسی طرح‌هایی با ارزش اعتباری پایین‌تر از 150 میلیارد ریال به کارگروه اشتغال استان‌ها سپرده شده که با این امر زمینه برای تسریع در امور ایجاد می‌شود و تصمیم گیری‌ها در این حوزه به صورت استانی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی در بیست و ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: توسعه مشاغل خانگی با رویکرد حمایت از شرکت‌های پشتیبان در دستور کار بوده و قرار بود در این راستا در سال جاری تعداد 3 هزار و 262 فقره مجوز مشاغل خانگی در استان ار دبیل صادر شده که 37 مورد آن در قالب مجوز مشاغل خانگی به صورت پشتیبان است.

وی با اشاره به سهمیه استان اردبیل در حوزه مشاغل خانگی بیان کرد: 170 میلیارد ریال سهم استان اردبیل در بخش مشاغل خانگی شهر برای امسال تعیین شده بود که از این مبلغ تاکنون 75 میلیارد ریال تخصیص یافته و انتظار می‌رود در زمینه جذب کامل این اعتبارات بانک‌های عامل همکاری لازم را داشته و اقدامات اساسی در این حوزه انجام شود.

رحیمی یادآور شد: سهم استان اردبیل در تسهیلات مشاغل خانگی روستایی مبلغ 120 میلیارد ریال بود که تا کنون 100 میلیارد ریال آن جذب شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به مدت زمان کوتاه باقیمانده از پایان سال، نیازمند همکاری مضاعف بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مرتبط با حمایت از اشتغال پایدار و مشاغل خانگی هستیم.

وی یکی از اولویت‌های وازارت کار را حمایت از مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: با توجه به سهم مناسب مشاغل خانگی در اشتغال زایی و سودآوری نیازمند حمایت ویژه از طرح‌های مرتبط با این حوزه هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل  یادآور شد: با مصوبه جدید کشوری مسئولیت بررسی طرح‌هایی که از ارزش اعتباری پایین‌تر از ۱۵۰ میلیارد ریال برخوردار هستند به کارگروه مشاغل استان‌ها محول شده تا پرونده‌های طرح شده به صورت استانی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.

رحیمی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های انجام یافته به دلیل نوسانات ارزی چنانچه طرح‌های حمایتی که در حال پرداخت هستند برای تداوم فعالیت‌ها و گسترش ظرفیت واحدهای خود به مبالغ بیشتری نیاز داشته باشند می‌توان بازنگری‌های لازم را در کارگروه‌های مربوطه انجام داده و با افزایش مبلغ تسهیلات موافقت به عمل آورد.

وی اضافه کرد: طرح‌هایی که دارای توجیه اقتصادی بوده و در آن با حمایت و ارائه تسهیلات بانکی موافقت شده است، چنانچه در مدت زمان سه ماهه قادر به تشکیل پرونده و نهایی کردن مدارک مورد نیاز خود نباشند مدت زمان ۱۰ روزه‌ای برای تکمیل مدارک ناقص اعطا خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: در صورتی که تکمیل مدارک ناقص سرمایه‌گذاران در ظرف مدت تعیین شده انجام نپذیرد برای جلوگیری از اتلاف منابع استانی طرح‌های توجیه‌دار دیگری جایگزین پروژه سابق می‌شوند.

 

۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۳۸,۳۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید