کرمانشاه از نظر روند رشد ایجاد اشتغال حاصل از پرداخت تسهیلات رتبه اول کشور را کسب کرد

سی و نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هوشنگ بازوند استاندار و با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، حسن عزیزی دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این جلسه پس از ارائه گزارش مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص جذب اعتبارات حوزه گردشگری در استان، گفت: بر اساس سند اجرایی اشتغال شهرستانی، حوزه گردشگری خوشبختانه کل اعتبارات تخصیصی با ایجاد ۲۷۳۲ فرصت شغلی را جذب نموده است و با توجه به ظرفیت بالای ایجاد اشتغال درحوزه گردشگری، برای سرمایه گذارانی که در این حوزه فعالیت نمایند، مشوق هایی از  محل یارانه ها در نظر گرفته می شود.

دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همچنین در خصوص آمار ارائه شده از عملکرد ۱۱ استان مرزی ابلاغ شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عنوان نمود:  استان کرمانشاه از نظر روند رشد اشتغال حاصلاز پرداخت تسهیلات در ۳۴ هفته اخیر رتبه اول کشور را کسب نمود است‌.

حسن عزیزی در ادامه جلسه در خصوص آمار اشتغال های ایجاد شده در جذب اعتبارات بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 97 سهم دستگاه های حمایتی، گفت: تاکنون مبلغ ۵۰ میلیارد تومان با پیش بینی ۲۶۰۰ فرصت شغلی از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ ویژه دستگاه های حمایتی( کمیته امداد امام خمینی(ره) ، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران) در استان پرداخت شده است‌.

وی به جذب اعتبارات مشاغل خانگی نیز اشاره ای نمود و گفت: تعداد ۲۹۷۶ فرصت شغلی از محل جذب تسهیلات مشاغل خانگی سهمیه ۹۶  ایجاد شده و از محل پرداخت اعتبارات ۲۸ میلیارد و صد میلیون تومانی تخصیصی مشاغل خانگی سال ۹۷ نیز تاکنون تعداد ۷۸۸ فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص آخرین آمار تسهیلات اشتغال روستایی نیز اظهار نمود: از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در استان تاکنون مبلغی  بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان با پیش بینی ۴۶۱۰ فرصت  شغلی به میزان 130 درصد اعبتارات ابلاغی مرحله اول توسط بانک های عامل پرداخت شده است .

وی جذب اعتبارات از محل تسهیلات ویژه مناطق زلزله زده استان را ۶۹ درصد اعتبارات ابلاغی عنوان کرد و ادامه داد : توسط دولت مبلغ 300 میلیارد تومان اعتبار ویژه مناطق زلزله زده استان در نظر گرفته شد، که تاکنون مبلغ ۲۰۶ میلیارد تومان با پیش بینی ۱۳۶۵۸ فرصت شغلی جذب شده است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با مهم ارزیابی کردن صنعت توریسم و حوزه گردشگری و با بیان اینکه سرمایه گذاری در این بخش می تواند رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد کند، گفت: امروز حوزه گردشگری در سبد بسیاری از خانوارها قرار دارد و کشورهای جهان در حال حرکت برای سرمایه گذاری روی این صنعت هستند.

استاندار کرمانشاه همچنین عنوان کرد: طبق بررسی های انجام شده در استان کرمانشاه پنج هزار هکتار زمین که قابلیت واگذاری در بخش گردشگری را داشته باشد، وجود دارد که اگر بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم می توانیم با احداث مکان های گردشگری به رونق و درآمدزایی استان کمک کنیم.

استاندار کرمانشاه گردشگری را یکی از محورهای اصلی توسعه ای در استان خواند و گفت: از هم اکنون برای جذب سرمایه گذار در این بخش برای سال آینده باید تلاش کنیم تا شاهد حضور گردشگران بیشتری باشیم.

بازوند گفت: هماهنگی دستگاه ها با یکدیگر، کمک بانک های استان در راستای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی، تلاش برای تولید بیشتر و کمک به حضور سرمایه گذاران همگی می تواند به رشد اشتغال در کرمانشاه کمک کند.۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۳۸,۳۸۶
کلیدواژه ها: سی و نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید