رییس سازمان بهزیستی کشور: سمن ها و خیرین نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست با مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی سیستان و بلوچستان به نقش موثر و تاثیرگذار خیرین در پیشبرد اهداف مقدس بهزیستی تأکید کرد و گفت: 11 هزار و 500 نفر خیر در این حوزه فعالیت دارند که سهم سیستان و بلوچستان از این تعداد تنها 99 نفر است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، وحید قبادی دانا ، مشارکت بیشتر خیران در این حوزه را امری ضروری دانست و گفت: 92 درصد فعالیت های بهزیستی از طریق مراکز مردم نهاد انجام می شود.

وی از فعالیت 2هزار و 98 مرکز غیردولتی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد598 مرکز در حال فعالیت هستند و 14 درصد نسبت به کل کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که با توجه به محرومیت های این استان این موضوع بایستی بازنگری شود و اگر مددجویی شناسایی نشده با برنامه ها و مکانیزم های بهتر مورد شناسایی قرار گیرند، لذا در این زمینه سمن ها بهترین یاری رسان ما هستند.

رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد:کم سن ترین مددجویان کشور در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند که این امر در زمینه توانمند سازی فعالیت های اشتغالزا کمک کننده است.

قبادی دانا با اشاره به حوزه مستمری بگیران سیستان و بلوچستان گفت: پنج درصد افراد تحت پوشش بهزیستی این استان مستمری دریافت می کنند همچنین، یک هزار و 131 نفر دانشجوی تحت حمایت های  بهزیستی استان در حال تحصیل هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: 576 کودک در سیستان و بلوچستان از خدمات حمایتی بهزیستی برخوردار هستند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان، اشتغال پایدار را یکی از راهکارهای مناسب در حوزه اجتماعی دانست و یادآور شد: آموزش مناسب و بکار گیری افراد معلول و رها یافته از اعتیاد با در اختیار گذاشتن ابزار مناسب، از جمله برنامه هایست که سازمان بهزیستی از آن استقبال می کند.۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۳۸,۵۴۴
کلیدواژه ها: وحید قبادی دانا - سیستان و بلوچستان - بهزیستی - جامعه معلولین - اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید