مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: ایجاد بیش از ۲۲ هزار شغل در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۲ هزار و ۷۵۰ شغل در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: بر اساس تعهد دستگاه‌های اجرایی ۳۰ هزار شغل باید ایجاد می‌شد و تا کنون ۲۲ هزار و ۷۵۰ شغل در سامانه رصد به ثبت رسیده و ۷۶ درصد تعهدات محقق شده است.

وی با بیان اینکه تعهد ملی ما در ایجاد فرصت های شغلی که ۲۰ هزار شغل بوده به طور کامل محقق شده است، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکنون ۷هزار و 236 شغل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۳ هزار و ۱۰۷ شغل و سازمان جهادکشاورزی نیز ۲ هزار و ۶۴۸ شغل جدید به ثبت رسانده‌اند و جزو دستگاه های موفق در ایجاد اشتغال بودند.

دبیرکارگروه اشتغال استان درباره راستی‌آزمایی اشتغال ثبت شده در سامانه رصد یادآور شد: در این زمینه تفاهمنامه‌ای با جهاد دانشگاهی منعقد شده تا یکهزار شغل ثبت شده در سامانه را به صورت تصادفی مورد بررسی قرار دهند.

مازندرانی به اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری استان اشاره و اظهار کرد: سهم طرح‌های جدید و ایجادی از این اعتبارات ۵۰ درصد، طرح‌های توسعه‌ای ۴۱ درصد و سرمایه در گردش ۹ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: دغدغه اصلی مدیران گلستان ایجاد اشتغال است و با تلاش دستگاه‌های اجرایی نرخ بیکاری از ۱۱.۶ درصد در تابستان سال گذشته به ۸.۹ درصد در تابستان امسال کاهش یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به طرح مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۹۲ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی پرداخت شد و امسال هم ۲۷۸ میلیارد ریال تسهیلات در حال پرداخت است و تاکنون بیش از ۲ هزار طرح به بانک معرفی شده است که ۶۰۰ طرح تسهیلاتی به ارزش ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

وی افزود: ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در بحث کارورزی سهمیه به استان اختصاص داده شده که تنها ۳۱۸ نفر توانستیم جذب کنیم و یکی از علل آن بیمه بوده که این مشکل کشوری است و هنوز این مسئله رفع نشده است.

 مازندرانی یادآور شد: ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در سال گذشته تعهد کارورزی ما در استان گلستان بوده و در سال گذشته ۷۸۹ نفر توانستیم جذب کنیم. 

 وی تاکید کرد: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در سال گذشته یک هزار و ۱۳۰ نفر سهمیه داشتیم که تعداد ۴۳۲ واحد مهارت آموزی متقاضی داشتند که یک هزار و ۱۳۰ نفر جذب شدند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: امسال یک هزار و ۲۰۰ نفر سهمیه برای استان دیده شده و ۳۸۹ نفر متقاضی از سوی واحدهای صنعتی و تولیدی داشتیم و یک هزار و ۵۱ نفر تا کنون جذب شده است و امید داریم تا پایان سال به ۱۰۰ درصد جذب شوند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۱۳۸,۶۳۰
کلیدواژه ها: تعاون کار گلستان اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید