رییس اداره تشکیل تعاونی ها گلستان: تعاونی های تسهیلگر در استان تشکیل خواهد شد

رییس اداره تشکیل تعاونی ها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از ایجاد تعاونی های تسهیلگر برای اولین بار در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سیدزمان حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: توسعه بخش تعاون همواره نیازمند باور عمومی، ماهیت، مزیت ها، کارکردها و سودمندی این بخش است که الگوی تسهیلگری یکی از الگوهای موفق در توسعه این بخش است.

وی افزود: تشکیل تعاونی های تامین نیاز صنفی تسهیلگران گامی موثر در جهت تقویت باور عمومی به تعاون و آشنایی بیش از پیش جوامع محلی با مزیت ها و کارکردهای این بخش است که در استان گلستان برای اولین بار ایجاد خواهد شد و مراحل ثبت آن در حال انجام است.

حسینی تصریح کرد: ارائه خدمات تسهیلگری به سازمان ها، بنیادها، ادارات و نهادها و شرکت های توسعه ای و اقتصادی، تامین نیروی کار آموزش دیده و با تجربه برای انجام خدمات تسهیلگری و تأمین نیازهای حرفه ای و شغلی اعضاء از جمله اهداف این تعاونی خواهد بود.

وی اضافه کرد: تسهیلگری در راه اندازی و تاسیس گروه ها و خوشه های کسب و کار، تسهیلگری در ارزیابی مشارکتی، تعیین فرصت های شغلی و رسته ها و خوشه های کسب و کار، انجام تحقیقات بازار، تدوین استراتژی های معیشت و تهیه برنامه های کسب و کار و پیاده سازی و اجرای آنها، تسهیلگری و مشاوره در مدیریت و برنامه ریزی صندوق ها و تعاونی ها، تسهیلگری در ایجاد ارتباطات تعاونی ها با سازمان ها، شرکت ها و نهادهای مورد نیاز و ایجاد شبکه و خوشه سازی و ساماندهی زنجیره اقتصادی(تولید، تامین، توزیع و مصرف) و ارزش افزوده کالاها و خدمات و کارگزاری طرح های و پروژه های سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی از دیگر موضوعات فعالیت تعاونی های تسهیلگر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه جلسه ای با اعضاء هیات مدیره شرکت تعاونی در شرف تاسیس تامین نیاز صنفی تسهیلگران فتح المبین گلستان استراباد و با حضور مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان برگزار و بر ماهیت تسهیلگری و تقویت کننده بودن این تعاونی ها و استفاده از ظرفیت مناسب موجود در استان برای فعالیت آنان تاکید شد.


۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۱۳۸,۶۶۴
کلیدواژه ها: تعاون کار گلستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید