مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: شرایط تسهیل گری ایجاد اشتغال فراهم شده است

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و هیات همراه ضمن بازدید از واحدهای مختلف اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از نزدیک با مراجعین مردمی، مدیران و کارشناسان دیدار و با مدیران و پرسنل اداره نشست صمیمانه برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای جلسه در خصوص حوزه کارآفرینی و اشتغال به عنوان موثرترین حوزه در ایجاد اشتغال، عنوان کرد: درحوزه اشتغال و کارآفرینی علاوه بر ماموریت های سازمانی اداره کل، ماموریت های مهم دیگر از جمله راهبری مشوق های بیمه ای کارفرمایی، نظارت بر اجرای قانون اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر، توانمند سازی بازآفرینی شهری، بازرسی های ادواری با همکاری استانداری و سایر دستگاه های اجرای در حوزه اشتغال،  بهبود فضای کسب و کار، اقتصاد مقاومتی و موضوعات شورای اشتغال محول شده است.

وی ادامه داد: دبیر خانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با تلاش های استاندار و همت و پشتکار همه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در استان از فعالترین کارگروه های استان و حتی در کشور است و در تحلیل تمام شاخص های اعلام شده اشتغال در کشور، خوشبختانه رتبه اول را کسب نموده ایم.

عزیزی بازرسان کار را مشاوران امین دولت در ایمنی کارگاه های اقتصادی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار دانست و گفت: بالغ بر نیمی از حوادث ناشی از کار در کشور مربوط به حوزه ساختمان است و با وقوع زلزله اخیر در استان و چندین برابر شدن صدور پروانه های ساختمانی و افزایش حوادث ناشی از کار، با تدابیر لازم مشاوران بازرسی، خوشبختانه حوادث منجر به فوت در این قسمت به طور چشمگیری کاهش یافته است.

وی حوزه تعاون را یکی از ارکان اصلی اقتصاد در کشور عنوان کرد و گفت: با تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در باب سیاست های اقتصاد مقاومتی، تعاونی ها، با مردمی کردن اقتصاد نقش موثری در چرخه اقتصادی کشور دارند و در استان کرمانشاه نزدیک به سه هزار تعاونی فعال این نقش کاملاً مشخص است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز بیان کرد:  با تلاش های همکاران مدیریت فرهنگی اداره کل، در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز، خوشبختانه جامعه کار و تلاش و تعاون استان کرمانشاه رتبه اول در سطح کشور را کسب نموده است.

مهندس بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این نشست  عنوان نمود: درست است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی اصلی ایجاد اشتغال نمی باشد ولی می تواند سرعت ایجاد اشتغال را افزایش دهد و سایر ادارات و نهادهای متولی را در مقوله ایجاد و تثبیت اشتغال به حرکت درآورد.

وی تبلور زحمات و خدمات کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کاملاً محسوس توصیف کرد و گفت: خوشبختانه دبیرخانه کارگروه و اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه شرایط تسهیل گری ایجاد اشتغال در استان را فراهم نموده است.

مهندس بازوند در خصوص شاخص های اقتصادی در استان، بیان کرد: نرخ بیکاری استان در بدو ورود من به استان آزاردهنده و رو به افزایش بود، اما در یک سال اخیر با وجود مشکلات ناشی از زلزله، توانسته ایم رشد نرخ بیکاری را متوقف کنیم و امیدواریم با حرکت و همراهی مردم و عمل به سند اجرایی اشتغال شهرستانی، از پایان امسال سیر نزولی نرخ بیکاری و افزایش امید و نشاط در جامعه داشته باشیم و این مهم دست یافتنی است.

استاندار کرمانشاه همچنین اظهار کرد: جنگ اقتصادی با ایجاد جنگ روانی و فرهنگی علیه ملت ایران راه اندازی شده است تا با ناکارآمد جلوه دادن نظام باعث دلسردی ملت شوند، اما اصل موضوع این است که اقتدار ملت و نظام ایران برای دشمنان ما، آزاد دهنده است.

وی همچنین گفت: اگر به سیاست های اقتصاد مقاومتی ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و برنامه های دولت تدبیر و امید به خوبی عمل شود و مردم مثل همیشه پای کار باشند، از تنگنای تحریم های اقتصادی به سلامت عبور خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه در خصوص ایجاد زیر ساخت های اشتغال در استان، گفت: اشتغال و توسعه اساساً باید توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی مردم صورت گیرد و دولت باید در این میان به عنوان تسهیل گر، سیاست ها و راهبردهایش در راستای ایجاد اشتغال باشد و موانع را از مسیر سرمایه گذاران بردارد و رفع موانع بروکراسی و تسریع در پاسخگویی در بررسی درخواست های سرمایه گذاران باید از اولویت های نظام اداری باشد.

گفتنی است: مهندس بازوند استاندار  کرمانشاه در جریان بازدید از واحدهای مختلف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مدیریت اشتغال و کارآفرینی، مدیریت روابط کار، مدیریت تعاون و مدیریت فرهنگی و اجتماعی، با پرسنل و مراجعین مردمی گفت وگو و دستورات لازم برای موضوعات مطرح شده مراجعین مردمی را صادر نمود.۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۳۸,۶۹۸
کلیدواژه ها: دیدار هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با مراجعین مردمی و پرسنل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید