مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: کارگران ماهر و متخصص، به توسعه کشور شتاب می بخشند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در نخستین دوره آموزشی ایمنی کارگران و استادکاران بخش ساختمانی در سنندج، از نیروی انسانی به عنوان مهمترین عامل توسعه کشور نام برد و گفت: کارگران متخصص و مهارت دیده به این توسعه شتاب و فزونی می بخشند.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی قشر کارگران بویژه فعالان حوزه ساختمان سازی را کارگرانی ماهر، متخصص و صاحب فن و هنر توصیف کرد که نقش و جایگاه اثرگذار آنان در توسعه کشور؛ صیانت و سلامت جسم و تن و روان آنان را بیش از پیش ضروری ساخته است.

صلواتی سپس با اشاره اینکه کارگران در این وضعیت خاص اقتصادی همانند سایر اقشار و گروهها در معرض آسیب قرار گرفته اند، تاکید کرد: باید با ارائه آموزش های ضروری و مورد نیاز، بیشتر از گذشته این قشر اثرگذار در تحولات اقتصادی را در برابر شرایط ناایمن محیط کار صیانت کنیم.

  به گفته رئیس شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کردستان، براساس تفاهم نامه وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی؛ در مدت کمتر از دو ماه باقیمانده تا پایان امسال، باید 1000 نفر از کارگران و استادکاران بخش ساختمان در کردستان آموزش های ایمنی را فرا بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه سال آینده سهمیه استان برای فراگیری آموزش های ایمنی، افزایش چشمگیری می یابد، گفت: هدف اصلی ما از برگزاری این دوره ها؛ آگاه سازی کارگران و استادکاران بخش ساختمانی در زمینه رعایت ضوابط ایمنی به هنگام انجام کارهای ساختمانی و عمرانی و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی بمنظور پیشگیری از حوادث ناشی از کار است.

شایان ذکر است در این کارگاه ها علاوه بر تبیین اهمیت ایمنی و ضرورت انجام اقدامات موثر در راستای کاهش حوادث ناشی از کار بویژه در بخش ساخت و سازها؛ اهمیت و چگونگی استفاده از تجهیزات و لوازم حفاظت فردی و همچنین مواردی از آئین نامه حفاظتی کارگاه های ساختمانی، آئین نامه ایمنی امور پیمانکاری، آئین نامه کار در ارتفاع و ... بصورت اصولی آموزش داده می شود و در پایان از سوی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گواهینامه پایان دوره اعطا می گردد که مبنایی برای اولویت کارگران و استادکاران ساختمان در برخورداری از بیمه تامین اجتماعی و یا تمدید آن می شود.

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵
کد خبر : ۱۳۸,۸۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید