سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چهل سال ایستادگی مردم ایران در برابر قدرت های استکباری و ابرقدرت ها معجزه قرن است و باید بیش از هر زمانی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تدبیر، امید و اعتماد بیشتر را در جامعه زنده کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، میرهادی قره سید رومیانی در جلسه شورای هماهنگی نهادهای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد افزود: مدیران این استان باید تلاش کنند با استفاده از این ظرفیت و افزایش تعامل با نمایندگان، برای اصلاح قانون جامع کار تلاش کنند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: از اولویت‌های مهم شخص وزیر، شفافیت و استفاده از هر نوع ایده‌ای برای تقویت اعتماد و امیدآفرینی است و مدیران باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به توانایی نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم استفاده از بانوان و نیز حضور جوانان توانمند در مسئولیت های مدیریتی ادارات کل و استان‌ها تأکید کرد و افزود: شاخص اساسی در انتخاب مدیران، تعامل با استانداری، نمایندگان مجلس و اجرای سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد توانایی‌های علمی ، شخصیتی و کارآمدی است.

رومیانی با اشاره به تأثیر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی  اظهار داشت: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای این امر در نظر گرفته شد که در یک مرحله آن 6 هزار میلیارد تومان و در مرحله دوم از هفته قبل ، هفت هزار میلیارد تومان تخصیص یافت.

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: تلاش های خوبی در استان درحوزه های مختلف صورت گرفته ولی آمارها بیانگر آن است که با وجود سهم یزد در ارتقاء بسیاری از شاخص ، به عنوان یک استان توسعه یافته دیده شده و کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

علی زینی وند با اشاره به وضعیت اشتغال اتباع خارجی و مهاجران در سایر استانها افزود: آمارهای فعلی از حضور اتباع در یزد با وجود رفتن بخشی از آنها به دلیل نوسانات قیمت ارز و به صرفه نبودن کار در ایران ، 120 هزار نفر اعلام شده که باید کارگران ساده و با تحصیلات پایین سایر استانها را اضافه کنیم.

وی تصریح کرد: در واقع با آمدن کارگران ساده به استان به دلیل کارهای ایجاد شده و مهاجرت نیروهای دانش آموخته دانشگاهی از یزد، شاهد استفاده این افراد از سهمیه یزد و تأثیر فرهنگی و اجتماعی حضور آن ها در استان هستیم.

زینی وند خاطرنشان کرد: یکی از تأثیرات آن که معمولا به عنوان آسیب های زیرپوست شهر شناخته می شود بیکاری دانش آموختگان و آمار بالای بیکاری بانوان است که وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در تخصیص اعتبارات و سایر حمایت ها باید این مسائل را در نظر بگیرد.

معاون استاندار یزد با اشاره به حمایت های دولت از اقشار کم درآمد هم اظهار داشت: این طرح ها فرصت خوبی برای شناسایی وضعیت مردم است تا با تکمیل بانک اطلاعاتی این بخش ، برای حمایت از افرادی که زیرچتر هیچ دستگاهی نیستند برنامه ریزی شود.

سپس مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد ضمن تبریک بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: بر اساس سرشماری سال 1395 ، استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد شهرنشین و مابقی روستانشین هستند.

محمد حسین ریاحی خاطر نشان کرد: با توجه به تاثیرگذاری مجموعه سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های وزارتخانه بر آحاد جامعه ، خصوصا جامعه متاثر از آسیب اجتماعی، باید طرحی منسجم، همه‌جانبه و فراگیر در حوزه‌های اجرایی دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود  داشته باشد.

در پایان مدیران عضو شورای هماهنگی موضوعاتی همچون بدهی دولت به تأمین اجتماعی و این سازمان به بیمارستان‌های خصوصی و خیریه، لزوم همسان کردن حقوق کارکنان دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون ، سبد حمایتی دولت، یارانه‌ها و سهام عدالت ، وجود اتباع خارجی ، سهم بالای بیماران سایر استان‌ها از سرانه درمان استان و حقوق بازنشستگان را مطرح کردند که معاون وزیر تعاون به بخش هایی از این موارد پاسخ داد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۵۹
کد خبر : ۱۳۹,۱۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید