همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، اولین کافه کارآفرینی در استان یزد افتتاح شد

اولین کافه کارآفرینی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها، مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از کارآفرینان و نخبگان استان یزد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در آئین افتتاح اولین کافه کارآفرینی در یزد، قره سید رومیانی گفت: در این نوع کافه ها به دنبال یک فضای بسیار صمیمی و ساده هستیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کافه کارآفرینی به عنوان اتاق فکری کاملا قوی برای دولت است، افزود: با همدلی و حمیتی که در بین مردم یزد دیده ام، شما می توانید الگویی برای سایر استان ها باشید و جایگاه خود را در حوزه های داخلی و بین المللی تثبیت کنید.

وی خاطر نشان کرد: افراد علاقمند به این حوزه باید علم را از دانشگاه و تجربه را از دوستان کارآفرین کسب کنند و آنگاه با یک مدیریت درست، زمینه ایجاد ایده و فکرهای خلاق و نوآور فراهم می شود.

رومیانی تصریح کرد: اگر این فکرهای خلاق همیشه همراه با تصمیمات دولتی باشد، شاهد نتایج بسیار موفقی در کشور خواهیم بود.

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه دولت باید خود را از رقابت با بخش خصوصی کنار بکشد، گفت: تا زمانی که دولت بخواهد با بخش خصوصی رقابت کند وضعیت همین است و بدتر نیز می شود.

علی زینی وند نقطه شروع تحول و بهبود وضعیت کشور را تغییر نگرش دولت مردان و حاکمان کشور به بخش خصوصی دانست.

وی با بیان اینکه کوچک سازی دولت با الفاظ و برنامه شیرین است اما در عمل ، بخوبی اجرا نشده است، ادامه داد: متاسفانه این کوچک سازی در مراکزی که بیشتر با زندگی مردم ارتباط دارد اجرا شده که باید چاره اندیشی شود.

معاون استاندار یزد اظهار داشت: کافه های کارآفرینی، دولت را مجبور به مقررات زدایی،کوتاه کردن فرآیندهای اداری و محدود کردن فضای بروکراتی در کشور می کند.

سپس مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، فراهم کردن زیرساخت ها را برای ایجاد و توسعه کارآفرینی مهم برشمرد و گفت: تسهیل و تصحیح قوانین و مقررات از جمله قانون کار، امنیت سرمایه گذاری و همچنین ایجاد محیطی مساعد برای ظهور و رشد کسب و کارهای جدید نوآور ضرورت دارد.

محمد حسین ریاحی تاکید کرد: هدف کارآفرینی اشتغال زایی نیست، بلکه خلق ارزش افزوده جدید است.

وی با بیان اینکه نیاز به کارآفرینی در سیاست­ های کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید شده است، خاطر نشان کرد: هم اکنون کشور با نرخ بالایی از بیکاری، بویژه در میان فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی از سویی و نرخ پایین بهره‌وری نیروی کار از سوی دیگر روبرو است.

ریاحی رونق کسب و کار در حوزه‌های مختلف استان را مهمترین دلیل راه اندازی کافه کارآفرینی اعلام کرد و افزود: کافه های کارآفرینی باعث رونق کسب و کار، ایجاد اشتغال، خلق ایده‌های بدیع شده و نیز سبب تجمع کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و تعامل و همفکری برای رونق کسب وکار‌های جدید می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: کافه کارآفرینی محلی برای تجمع دانشجویان، مخترعان، استارتاپ‌ها و شتاب دهنده‌ها است تا علاوه  بر خلق ایده‌های نو و خلاق، در فضایی صمیمی برای انواع کارآفرینی‌ها اقدام کنند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۱۳۹,۲۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید