مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: فعالیت تعاونی ها در روستاها با اختصاص تسهیلات گسترش می یابد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با اختصاص تسهیلات کم بهره، فعالیت تعاونی ها در روستاها گسترش می یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، محمدعلی سلیمی در بازدید از شرکت تعاونی "جاوید فراز باغو" که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارد، افزود: صنایع دستی نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد و یک ظرفیت مناسب برای ایجاد اشتغال در روستاهاست.

وی با بیان این که فعالیت زنان در حوزه تعاون بویژه در بخش صنایع دستی چشمگیر است، بیان کرد:  برای گسترش این تعاونی لازم است زنجیره تولید تکمیل گردد تا برای تهیه مواد اولیه، تولید و فروش و بازاریابی، مشکل بوجود نیاید.

مدیرعامل شرکت تعاونی جاوید فراز باغو بندرعباس گفت: این تعاونی با 60 عضو که اکثر بانوان سرپرست خانوار هستند در زمینه صنایع دستی، سنتی و تولید اغذیه های محلی فعالیت دارد.

"معصومه براد" با اشاره به اینکه محصولات این تعاونی در بازارچه ای در همین روستا به فروش میرسد افزود: برای توسعه فعالیت اشتغال در روستا، از جوانان بیکار مناطق همجوار عضوگیری کرده و برای فروش محصولات بیشتر نیز با گرفتن زمین از دولت و استفاده از تسهیلات اشتغالزای روستایی، احداث جمعه بازار در دستور کار قرار گرفته است، که با راه اندازی آن زمینه اشتغال افراد بیشتری فراهم شود.


۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳
کد خبر : ۱۳۹,۳۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید