69 هزار خانوار روستایی استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر قرار دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نشست ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوز رفاه اجتماعی و بیمه روستاییان، عشایر و کشاورزان با حضور محمدرضا واعظ مهدوی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی، مدیران دستگاه های عضو شورای هماهنگی، فرماندار شهرستان های کرمانشاه، صحنه، هرسین، اسلام آباد غرب و ثلاث باباجانی و تعداد 50 نفر از کشاورزان و روستائیان تحت پوشش  صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در سالن تدبیر استانداری برگزار شد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه در ابتدای جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر  گفت: پاسداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا دستاوردها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی را یادآوری کنیم و برای تقویت این دستاوردها گام برداریم .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در تشریح دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در طول 40 ساله انقلاب در حوزه  اجتماعی به ویژه برای روستاییان و عشایر اظهار کرد: امروز در راستای کاهش نابرابری امکانات شهر و روستا تمام روستائیان کشور می‌توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی و درمانی قرار بگیرند و این دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی با منطق آسوده بودن خیال روستائیان و عشایر از آینده است.

حسن عزیزی پرداخت تسهیلات اشتغالزا برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری روستاییان و عشایر با بهره اندک، را یکی از اقدامات و دستاوردهای دولت و نظام جمهوری در راستای حمایت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و عشایر به شهرها عنوان کرد و گفت: در راستای اهداف و سیاست اقتصاد مقاومتی و با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی مبلغ 352 میلیارد تومان تسهیلات با سود کم برای روستاییان و عشایر در نظر گرفته شده است که تاکنون بیش از 230 میلیارد تومان آن با 4610 فرصت شغلی جذب شده است.

سجاد طاهری مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان کرمانشاه نیز در این جلسه ضمن ارائه آمار تعداد بیمه شدگان صندوق در استان مزایا و فواید بیمه اجتماعی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه روستائیان و عشایر‌، این بیمه را  ضرورتی اجتناب ناپذیر توصیف کرد و آن ‌را فرصتی ارزشمند دانست که جامعه هدف صندوق را از حمایت‌های دولت برخوردار می کند.

طاهری همچنین در خصوص تعداد شعب صندوق بیمه اجتماعی در استان، عنوان کرد: تعداد ۳۱ شعبه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ۳۱ بخش از استان مستقر است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به یکی از این ۳۱ بخش برای ثبت نام اقدام نمایند.

محمدرضا واعظ مهدوی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر کشور در این نشست با گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، راندازی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به عنوان یکی از دستاوردهای مهم سال های بعد از انقلاب یاد کرد و گفت: صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر بر اساس اصل 29 قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از بیمه به عنوان ستون فقرات نظام حمایت های اجتماعی یاد کرد و افزود:  ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از اقدامات خوب صورت گرفته در کشور است که دولت برای قدردانی و ایجاد دلگرمی کشاورزان و عشایر، پرداخت یک سوم حق بیمه را برعهده گرفته است.

واعظ مهدوی با اشاره به شناسایی افرادی که تاکنون موفق به استفاده از پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نشده اند، افزود: این مهم هدف گذاری شده تا تمامی سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایری کشور تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی ابراز امیدواری کرد حداکثر تا پایان سال ۹۹ شاهد پوشش کامل روستائیان و عشایر جامعه هدف در کشور باشیم ؛ در این راستا اطلاع رسانی خانه به خانه جامعه هدف در کنار استفاده از ظرفیت رسانه ها در برنامه است.

وی در  ادامه میانگین سن بیمه شدگان صندوق بیمه  اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور را در حال حاضر ۳۴ سال اعلام کرد و افزود: در تلاش هستیم تا سرپرستان خانوار ۱۸ تا ۵۰ ساله زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار بگیرند.

محمدرضا واعظ مهدوی با بیان اینکه در حال حاضر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور ۹۳ هزار مستمری بگیر تحت پوشش دارد، گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور هم اکنون بین ۳۶ تا ۳۷ هزار بازنشسته، ۴۰ هزار فوت شده و تعدادی از کار افتاده دارد.

وی با بیان اینکه 69 هزار نفر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفته اند، عنوان کرد: 1500 نفر از افراد تحت پوشش بیمه در استان از مزایای مستمری صندوق استفاده می کنند و 100 هزار نفر دیگر در استان کرمانشاه که تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده اند.

واعظ مهدوی در پایان با اشاره به تفاوت نوع بیمه پردازی درسطح استان های کشور، گفت: تفاوتی بین استان‌ها در سطوح درآمدی وجود دارد و صندوق این امکان را به آنها داده که افراد بر اساس سطح درآمدی نوع پرداخت بیمه خودشان را مشخص نمایند.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه نیز در این جلسه با بیان اینکه موضوع بیمه اجتماعی می‌بایست به ‌عنوان یک وظیفه اصلی مد‌نظر و توجه جدی فرمانداران و اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها قرار گیرد، گفت: با تلاشی جهادی می‌توانیم شاهد رشد بیمه در سطح استان باشیم، خدمتی که در طول چندین سال آینده ماندگار خواهد بود.

گفتنی است: در پایان این نشست از فضل اله رنجبر، افشین کریمی، نورالدین فرزادی پور، امیر شاه آبادی و صادق خدادادی فرمانداران شهرستان کرمانشاه، اسلام آباد غرب، صحنه، هرسین و ثلاث باباجانی که بیشترین فعالیت در زمینه بیمه اجتماعی روستائیان داشته اند با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد و تعداد 26 حکم بازنشستگی و برقراری مستمری به صورت نمادین به افراد واجد شرایط تقدیم و از تعدادی مسئولین شعب بیمه با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد..


۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۳۹,۶۵۶
کلیدواژه ها: نشست ارائه دستاوردهای انقلاب در حوزه اجتماعی و بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید