35هزار مجوز مشاغل خانگی در اردبیل صادر شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از صدور 35 هزار مجوز مشاغل خانگی در استان اردبیل با 70 میلیارد تومان وام کم بهره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی با اعلام این خبر اظهار کرد: ساختار اقتصادی اردبیل در حوزه های کشاورزی با 35 درصد، در حوزه صنعت با 23 درصد و در حوزه خدمات 42 درصد تعریف شده است.

وی وضعیت شغلی استان اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: طبق آخرین سرشماری نرخ بیکاری استان اردبیل 15.3درصد اعلام شده است که با این رقم اردبیل جزو استان های بیکار کشور محسوب می شود.

وی به ساماندهی 1741تعاونی فعال با 15000 نفر اشتغالزایی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: ما در راستای رسیدگی به شکایت کارگری 5000پرونده دادخواست کارگری را بررسی کرده ایم که مدت زمان رسیدگی به این پرونده ها در هیات  حل اختلاف 17 روز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در اکثر شهرهای استان مجموعه ورزشی کارگران فعال است،  بیان کرد: در راستای ساماندهی امور کارگران  ستادهای مختلفی در بدنه تعاون،کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده است.

رحیمی به پرداخت تسهیلات فراگیر و مشاغل روستای  به ارزش 200 میلیارد تومان در استان اشاره کرد و گفت:125 میلیارد تومان در بخش مشاغل خانگی روستایی و 75 میلیارد تومان نیز در بخش فراگیر پرداخت شده است.

وی یادآور شد: این اعتبار برای 2000 طرح فعال تعاونی در نظر گرفته شده بود که با راه اندازی این تعاونی ها امیدواریم سیمای اشتغال استان متحول شود.

مدیرکل تعاون،کار نرخ 15.3 درصد بیکاری در استان را زیبنده اردبیل ندانست و گفت: اردبیل محور کشاورزی در کشور محسوب می شود که انتظار  داریم در این راستا وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همکاری و مساعدت لازم را انجام دهد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۳۹,۹۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید