3136 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به مرکزی ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: سه هزار و 136 میلیارد ریال منابع مالی تسهیلات اشتغال روستایی در مرحله تکمیلی به استان مرکزی ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی  افزود: این میزان منابع مالی سهم تکمیلی تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی است که باید توسط بانک های عامل در اسرع وقت به متقاضیان ثبت نام شده در سامانه کارا پرداخت شود.

وی توضیح داد: در ابلاغیه تسهیلات تکمیلی اشتغال روستایی استان پیش بینی شده که نهادهای حمایتی این خطه از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران سهم 910 میلیارد ریالی داشته باشند و متقاضیان مشمول از این تسهیلات بهره مند شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: برابر آیین نامه اجرایی قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری در اواخر سال 96 از محل صندوق توسعه ملی نیمی از سهم تکلیفی این تسهیلات به میزان یکهزار و 25 میلیارد ریال به عاملیت بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به استان ابلاغ شد.
آبایی  توضیح داد: 895 طرح اشتغالزا با تسهیلات پیشنهادی یکهزار و 619میلیارد ریال در استان عملیاتی شد که با پرداخت تسهیلات 2 هزار و 188 فرصت شغلی پایدار در حوزه روستایی ایجاد شده است.
وی توضیح داد: مجموع ثبت نام کنندگان در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغالزای روستایی در استان مرکزی از ابتدای این طرح تاکنون چهار هزار نفر بوده است.
استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷
روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۴۰,۳۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید