معاون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز: گفتمان امید و اعتماد آفرینی باید تقویت شود

همایش یادواره شهدای کارگر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرکت سیمان آبیک شهرستان نظرآباد با حضور صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، فلاح نژاد فرماندار نظر آباد، خلیلی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ، سردار اسلامی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز ،فرمانده سپاه شهرستان نظر آباد و مسئولین شرکت سیمان آبیک و نظرآباد در سالن اجتماعات شرکت سیمان آبیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش یادواره شهدای کارگر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: کارگران امروز پیشگامان عرصه تولید هستند و بالاترین نمره قبولی در زمینه اثر گذاری اجتماعی و اقتصادی کشور را دارند.
وی گفت: کارگران قبل از پیروزی انقلاب همراه و همگام با امام (ره ) در میدان مبارزه حضور یافتند و پس از پیروزی انقلاب در بنگاه های اقتصادی و صنعتی با وجود تحریم‌ها، چرخه صنعت را به حرکت درآورده اند.
صادقی فر بیان کرد: همچنین این قشر در دفاع مقدس حماسه ها خلق کرد و کارنامه درخشانی ارائه داد.
وی به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کار وتولید و صنعت اشاره کرد و گفت: کسب رتبه 22 جهانی در تولید غلات، رتبه 15 در تولید جو و گندم، رتبه 12 در تولید مس، رتبه 11 در تولید سیمان، رتبه دهم در تولید سنگ آهن و رتبه اول صادرات سیمان در دنیا از افتخارات این نظام و انقلاب است.
معاون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط حساس کنونی باید خودباوری را سرلوحه امور قرار دهیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد بدبینی و بی‌اعتمادی و اعتبار زدایی از دستاوردهای موفق کشور عزیز مان یکی از سلاح های جنگ نرم دشمنان است لذا دوری از  یاس و ناامیدی و تکیه بر توان ملی و تقویت خودباوری و ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی ملی رمز موفقیت اقتصاد کشور است.
وی در مورد تبعات جنگ نرم افزود: جنگ نرم بر آن است تا ارزش‌ها و باورها را کم رنگ کند و به هویت زدایی بپردازد و روحیه ایثار و شهادت طلبی را از جامعه بزداید.
صادقی فر تصریح کرد: یکی از اهداف مهم در جنگ نرم، ایجاد گسست اجتماعی است؛ به گونه‌ای که مردم و مسئولان را روبروی هم قرار دهد و موجب تفرقه میان آحاد جامعه شود.
وی با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی بیان کرد:  دشمن و بدخواهان استکباری از طریق بکارگیری همه ظرفیتهای دراختیار و استفاده حداکثری از جنگ نرم و فضای سازی منفی به دنبال تغییر ذائقه ها و تاثیرگذاری های فرهنگی اجتماعی بر افکار عمومی مردم است به گونه ای که شاهد هستیم دشمن حرکت خاموش، تدریجی، خزنده، زیربنائی، پردامنه، همه جانبه، عمیق و اثرگذاری را در سطوح مختلف برای استحاله ارزشها، باورها و نگرش ها و تلاش کاملاً حساب شده ای را در جهت ایجاد تشتت، پراکندگی و افتراق و در یک کلام گسست‏های اجتماعی برای تضعیف سرمایه‏ های اجتماعی و  همبستگی ملی و ایجاد شکاف میان مردم ومسئولین،  هویت زدایی، سیاه نمایی، کوچک نشان دادن دستاوردها و بزرگ سازی ضعفها، مسوولیت زدایی، تضعیف فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، ایجاد ناامیدی و یاس و القاء ناتوانی و ناکارامدی و تاثیرگذاری بر اراده ملت بزرگ ایران آغاز کرده است. از این رو باید با هوشمندی و با اتخاذ و اجرای صحیح تدابیر، از تاثیرگذاری های روانی، فرهنگی و اجتماعی بویژه بر جامعه و تضعیف زیرساخت‏های فرهنگی و روانی کار و تولید و بی‌ثبات سازی و برهم زدن آرامش روانی جامعه جلوگیری کرد.
صادقی فر اظهار کرد: با ترویج این گونه افکار منفی و ایجاد یاس و نا امیدی ، کالا و اندیشه ایرانی ضربه می خورد و در این شرایط مهم ترین راه مقابله با این ترفند دشمنان، تکیه بر همبستگی ملی است .
وی تصریح کرد :‌کارگر ،کارفرما،کارمند  ومسئول فجر افرین ما  باید با ایجاد اعتماد ، امید و افزایش خودباوری بر اینکه ما می توانیم ،با بالا بردن سطح کیفی و کمی کالای ایرانی و تولید باکیفیت ومرغوب خود موجب بهره وری بالای اقتصادی گردد و با این نکته کلیدی است که می توان توطئه دشمنان را خنثی و در برابر ساختارهای سیاسی،نظامی بدخواه ملت  ونظام مقدس جمهوری اسلامی با صلابت ایستادگی کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد : مابعنوان کارگر،کارمند، مسئول تک تک مکلف هستیم گفتمانی برای خود ترسیم کنیم که در این گفتمان امید آفرینی،اعتماد آفرینی باشد و به کار و محصولی که در این کشور تولید میکنیم اعتماد و خودباوری داشته باشیم و به ایرانی بودن خود ببالیم خواه این محصول از جنس سخت سیمان باشد خواه یک نرم افزار یا مقاله یا برنامه باشد.

در پایان این مراسم نیز از خانواده های شهدای سیمان آبیک و کارگران نمونه و کارگران فعال در امور فرهنگی در این کارخانه با حضور مسئولین حاضر تجلیل بعمل امد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۵۰
کد خبر : ۱۴۰,۴۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید