60 درصد طرح های اشتغالزایی خوزستان به بهره برداری رسیدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: 60 درصد طرح های اشتغال زایی استان- که تسهیلات بانکی به آنها تعلق گرفته- به بهره برداری رسیده اند.
سیدنور محمدپور سهم خوزستان را از طرح های اشتغالزایی در قالب طرح فراگیر، اشتغال روستایی و مشاغل خانگی در فاز نخست یک هزار و 680 میلیارد ریال برشمرد و گفت: با این حال بیش از 2 هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد. البته بانک ها از محل اعتبارات داخلی خود این تسهیلات را پرداخت کرده اند.
وی پیش بینی کرد: در صورت تحقق صد درصدی تسهیلات به طرح های اشتغالزایی بیش از 10 هزار شغل جدید در خوزستان ایجاد شود.
محمدپور مساله مهم پس از اعطای تسهیلات را نظارت بر اجرای آن ها دانست و گفت: گروه های بازرسی و پایش از سوی استانداری و اداره کل تعاون و کار در همه شهرستان ها فعال هستند تا بر نحوه عملکرد طرح ها نظارت داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار ایجاد اشتغال جدید، مساله حفظ اشتغال های فعلی نیز در دستور کار قرار دارد، حتی در کارگاه ها و شرکت هایی که دارای مشکل مالی هستند اجازه اخراج کارگران و تعدیل نیرو را نداده ایم.
شورای اشتغال از اردیبهشت ماه امسال طرح های متقاضی دریافت تسهیلات را مورد بررسی قرار داد و برای پرداخت تسهیلات به بانک های استان معرفی کرد. بیش از یک هزار و 630 طرح در این مدت به بانک ها معرفی شده اند.
کل اعتبارات مورد نیاز اجرای برنامه های تولید و اشتغال حوزه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در کشور 15 هزار و 753 میلیارد ریال تعیین شده که سهم خوزستان با 2.3 درصد برابر 362.3 میلیارد ریال است.
طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395 نرخ بیکاری در خوزستان 14.3 درصد بوده است. همچنین بر اساس سرشماری سال 95 بالاترین نرخ بیکاری خوزستان متعلق به شهرستان مسجد سلیمان با 22.7 درصد، هفتکل با 21.5درصد و لالی با21.4 درصد بوده است.


۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ ایرنا |
کد خبر : ۱۴۰,۶۵۰
کلیدواژه ها: سیدنور محمدپور+سهم خوزستان+طرح های اشتغالزایی+طرح فراگیر+اشتغال روستایی+مشاغل خانگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید