۴۲۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و ویژه مناطق زلزله زده در کرمانشاه پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه چهلمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست دکتر هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، دکتر حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال استان و مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک عامل و فرمانداران شهرستان های تابع استان در سالن تدبیر استانداری تشکیل شد.

حسن عزیزی دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در تحلیل و تشریح عملکرد اعتبارات اشتغالزای استان کرمانشاه عنوان نمود: تا کنون ۵۲۸۴۱ طرح متقاضی اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، اعتبارات اشتغال فراگیر و اعتبارات ویژه مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سامانه کارا ثبت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین گفت:  از تعداد کل طرح های ثبت شده در سامانه کارا تعداد ۱۵۷۹۸ طرح از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و اعتبارات ویژه مناطق زلزله زده استان به مبلغ ۴۲۹ میلیارد تومان با پیش بینی ۲۰۴۷۸ فرصت شغلی در استان کرمانشاه توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

وی افزود: تعداد ۱۷۴ طرح اشتغالزا ثبت شده در سامانه کارا با بانک های عامل انعقاد قرارداد نموده و در تعهد پرداخت توسط بانک های عامل است.

حسن عزیزی همچنین اظهار کرد: بیشترین پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و ویژه زلزله زده استان مربوط به رسته اولویت دار پرورش دام سبک و سنگین به تعداد ۱۰۷۱۹ طرح ، خدمات بازرگانی و بازاریابی محصولات کشاورزی و دامی به تعداد ۱۹۱۰ طرح، صنایع دستی به تعداد ۱۶۴۶ طرح و پوشاک ۱۱۹۶ طرح است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه بیشترین میزان پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات روستایی و عشایری و ویژه زلزله زده و ایجاد اشتغال آن بر حسب نوع بخش مربوط به بخش کشاورزی به میزان ۲۹۲ میلیارد تومان با پیش بینی ۱۳۵۸۳ فرصت شغلی عنوان کرد و ادامه داد: در بخش صنعت ۹۶ میلیارد تومان با ۴۱۸۱ فرصت شغلی و در بخش خدمات ۴۱ میلیارد تومان با پیش بینی ۲۷۱۴ فرصت شغلی جذب شده است.

وی تصریح کرد: بانک کشاورزی ۱۶۸ میلیارد تومان با پبش بینی ۸۰۳۶ فرصت شغلی بیشترین میزان جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اعتبارات ویژه زلزله در استان داشته است و بانک توسعه تعاون ۱۰۶ میلیارد تومان با پیش بینی ۴۳۷۰ فرصت شغلی ، صندوق کارآفرینی امید ۹۷ میلیارد تومان با پیش بینی ۶۳۶۳ فرصت شغلی و پست بانک ۵۷ میلیارد تومان با پیش بینی ۱۷۰۸ فرصت شغلی را پرداخت نموده اند.

عزیزی با بیان اینکه، ۲۹۵ میلیارد تومان با پیش بینی ۱۲۳۰۴ فرصت شغلی مربوط به طرح های ایجادی است، ادامه داد: ۱۱۵ میلیارد تومان با پیش بینی ۷۳۱۵ فرصت شغلی مربوط به طرح های توسعه ای و ۱۸ میلیارد تومان با پیش بینی ۸۵۹ فرصت شغلی در بخش تسهیلات سرمایه در گردش از کل اعتبارات پرداخت شده در استان می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص جذب اعتبارات از محل مشاغل خانگی سهمیه سال ۹۶ و ۹۷ تصریح کرد: سهم استان کرمانشاه از اعتبارات مشاغل خانگی سال ۹۶ مبلغ ۲۸ میلیارد تومان بوده که ۲۳ میلیارد تومان به میزان ۸۲ درصد میزان اعتبارات تخصیصی با ایجاد ۲۹۸۸ فرصت شغلی تاکنون جذب شده است.
ایشان افزود: بانک مسکن ۳ میلیارد تومان با اشتغال  419 نفر،  بانک ملی ۷/۷ میلیارد تومان ۱۲۳۰ نفرو بانک توسعه تعاون ۱۲ میلیارد تومان با ۱۳۳۹ نفر اشتغال زایی از اعتبارات سال 96 مشاغل خانگی جذب نموده اند.

حسن عزیزی سهم استان کرمانشاه از اعتبارات مشاغل خانگی در سال ۹۷ به میزان ۲۸۱ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون۱۰ میلیارد تومان به میزان ۴۶ درصد اعتبارات تخصیصی اعتبارات جذب شده در سال 97 با 962 نفر اشتغال ایجادی توسط بانک های عامل رفاه کارگران، ملت، ملی، تجارت، سپه و توسعه تعاون جذب شده است.

وی میزان اعتبارات جذب شده توسط بانک رفاه ۲۹ میلیارد ریال با ۲۷۳ نفراشتغال، بانک ملت ۷/۸ میلیارد ریال ۶۳ نفر، بانک ملی ۳۰/۷ میلیارد ریال ۱۹۹ نفر، بانک تجارت ۱۵/۱ میلیارد ریال ۱۰۲ نفر،  بانک سپه ۱۳/۶ میلیارد ریال ۱۰۳ نفر و بانک توسعه تعاون ۷/۸ میلیارد ریال ۷۸ نفر اعلام نمود.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص فعالیت های کانون کارآفرینان استان عنوان نمود: کارآفرینی از جمله شاخص های توسعه پایدار اقتصادی است که سبب شکوفایی در عرصه های گوناگون کشور می شود. در این میان کارآفرینان می تواند با شناسایی فرصت ها به ایجاد ثروت در جامعه بپردازد و اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برساند.

 ایشان وظیفه کارآفرین ایجاد فرصت و ثروت و تبدیل زیان به سود عنوان کرد و افزود: ایجاد فرصت و شناسایی فرصت های موجود در زمینه های ایجاد اشتغال وظیفه اصلی و مهم کانون کارآفرینان می باشد.

عزیزی بیان کرد: به منظور هم افزایی و مشارکت حداکثری کارآفرینان در تصمیم سازی مدیران ارشد و ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت گسترش و ترویج کارآفرینی و نهادینه سازی فرهنگ آن در استان مراکز اطلاع رسانی و کارآفرینی و کانون کارآفرینان استان تشکیل شده است.

در ادامه جلسه سجاد سنجابی رئیس کانون کارآفرینان کشور و استان به تشریح برنامه های کانون به عنوان تسهیل گر ایجاد اشتغال های جدید و نوآوری و پل ارتباطی بین دولت و کارآفرینان در راستای ایجاد مشاغل خرد پرداخت.

دکتر هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این زمینه عنوان نمود: به منظور رشد و تعالی و شکوفایی اقتصاد و ایجاد زمینه های اشتغال پایدار، برای تشکل های مرتبط با حوزه اشتغال و سرمایه گذاری اقتصادی به عنوان تسهیل گر بخش دولتی و خصوصی ارزش قائل هستیم و از این تشکل ها حمایت می کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه عنوان نمود: انتظار می رود دستگاه های اجرایی متولی ایجاد اشتغال و بانک های عامل در جذب باقیمانده اعتبارات با دقت و سرعت و تاکید بر پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا اقدام نمایند.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۴۰,۸۹۴
کلیدواژه ها: چهلمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید