مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: ضرورت ورود شرکت های فناور و دانش بنیان به سمت تجاری سازی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با تحلیل آمار و ارقام تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر می توان دریافت که شرکت های فناور و دانش بنیان استان اردبیل فعلا در حد شایسته به امر تجاری سازی وارد نشده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه اقتصاد دانش بنیان که در محل استانداری اردبیل با حضور مسئولین مرتبط با این حوزه و شرکت های فناور استان برگزار شد، گفت: ضرورت دارد برای ورود دانش آموختگان دانشگاهی به بازار کار زنجیره دانش، مهارت و ایده در نظام آموزش عالی کشور  دنبال شود.

وی با اشاره به نوپا بودن پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: با تحلیل آمار و ارقام تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر می توان دریافت که شرکت های فناور و دانش بنیان استان اردبیل فعلا در حد شایسته به امر تجاری سازی وارد نشده اند.

قاسم رحیمی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان نباید قبل از فرایند تجاری سازی به دنبال تسهیلات باشند گفت: از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری دو عنوان طرح اشتغالزا دانش بنیان و فناور در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی موفق به بهرمندی تسهیلات از این محل شدند.

وی افزود: بر اساس مدل اشتغال فعلی در کل دنیا ما مجبور به حرکت در مسیر فناور محور و کسب و کارهای نوین هستیم و آینده کسب کار و اقتصاد کشور مبتنی بر کسب و کارهای مجازی و هوشمند خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ادامه اظهار کرد: پارک علم فناوری استان برای افراد خلاق و کسب و کارهای ایده محور ظرفیت ویژه ای هست که ما هم در کنار این مجموعه با تمام توان از این شرکت های حمایت می کنیم.

 در ادامه این جلسه نمایندگان شرکت های فناور و دانش بنیان اقدام به بیان مشکلات خود در این حوزه کردند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۴۰,۹۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید