معاون وزیر کار از ایجاد شرکتهای مشاوره کارآفرینی خبر داد

چهارمین جشنواره کارآفرینان برتر استان خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر کار و امور اجتماعی در بیرجند برگزار شد
معاون امور مجلس، حقوقی و بین الملل وزارت کار و امور اجتماعی در این جشنواره از تهیه پیش نویس آیین نامه ایجاد شرکتهای مشاوره کارآفرینی خبر داد.

سید محمدرضا موالی زاده هدف از ایجاد این شرکتها را ارایه مشاوره تخصصی در کارها به کارآفرینان ذکر کرد.
وی گفت: هم اکنون این آیین نامه در حال بررسی است و در صورت نهایی شدن، فعالیتها در زمینه کارآفرینی از شیوه علمی برخوردار می شود.
او با اشاره به سختکوشی دولت نهم در خدمات رسانی به مردم افزود: در دولت نهم بنگاههای کوچک زودبازده در دستور کار قرار گرفت و این امر موجب شد با جدیت بیشتری به موضوع کارآفرینی پرداخته شود.
وی کارآفرینی را تبدیل تهدیدها به فرصتها، استفاده از فرصتها و مدیریت فرصتها دانست و گفت: امروز شاهد شکل گیری کارآفرینی و رشد آن در بخشهای مختلف هستیم.
او افزود: ما باید انقلاب اسلامی را به عنوان مهمترین و اساسی ترین پدیده کارآفرینی به معنای واقعی و عام در تاریخ سیاسی معاصر بدانیم.
وی از کارآفرینی به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی یاد و بیان کرد: کارآفرین شخصی است که به خودباوری رسیده و ظرفیتهای درونی خود را شناخته و برای بروز استعدادهای ذاتی خود تلاش می کند و از ناملایمات نمی هراسد.
او با اشاره به تاریخ سیاسی معاصر ایران اظهار داشت: در سالهای آغازین شکل گیری انقلاب که رژیم ستمشاهی بر سرنوشت مردم حاکم بود امام راحل آمد و یک تنه با حمایت مردم یک حرکت سیاسی و انقلابی را رقم زد.
وی افزود: امام خمینی (ره ) در دل مردم بود و مردم نیز با تمام وجود به حرکت او علیه رژیم ستمشاهی باور داشتند لذا همه تهدیدها با مدیریت مدبرانه امام راحل به حرکت حماسی تبدیل شد و به پیروزی رسید.
او گفت: امروز بعد از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهدیم که درخت تنومند انقلاب در بخشهای مختلف نظامی، مهندسی، بهداشت، درمان و سایر موارد به توفیقات چشمگیری رسیده است..

استاندار خراسان جنوبی نیز در این جشنواره گفت: انقلاب اسلامی انقلابی حیات بخش و فرهنگ ساز برای مردم ایران بوده است.
سید صولت مرتضوی دستاودهای امروز انقلاب اسلامی را مرهون تلاشهای امام راحل دانست و افزود: در زمانی که مردم ایران از سرسپردگی به غرب و ظلم و ستمهای رژیم پهلوی به تنگ آمده بودند امام خمینی (ره ) آمد و قطب بندی رایج در جهان را به هم ریخت.
وی گفت: تفکر امروز رهبری انقلاب اسلامی تفکر پیروزی خون بر شمشیر و پیروزی اراده یک ملت بر استکبار جهانی است که این در نتیجه خون شهدای انقلاب اسلامی بدست آمده است.
او توفیقات دولت نهم را در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به ویژه بین المللی بی بدیل و کم نظیر دانست و گفت: در زمینه بنگاههای کوچک زودبازده تاکنون 16 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شده است.
وی افزود: با اجرای طرحهای در دست اجرای بنگاههای زودبازده حدود 60 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد خواهد شد.
او همچنین تاسیس صندوق مهر امام رضا(ع) را یکی دیگر از دستاوردهای دولت نهم ذکر و بیان کرد: با استفاده از تسهیلات این صندوق 5400 فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.
وی افزود: از ابتدای دولت نهم 23 هزار و 600 فرصت شغلی بطور مستقیم در این استان ایجاد شده است.
او گفت: میزان بیکاری در این استان از 16 درصد در ابتدای دولت نهم به 7/8 درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است
۱۵ بهمن ۱۳۸۷ ۰۹:۳۵
کد خبر : ۱۵,۰۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید