۲۷۷۵ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان مرکزی ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تاکنون یک هزار و ۳۳۰ مورد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به مبلغ ۱۵۸ میلیارد تومان در استان پرداخت شده که ۲ هزار و ۷۷۵ فرصت شغلی به همراه داشته است.
به‌گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به موضوع مهم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در روستاها اشتغال است که در این زمینه اقدامات خوبی تاکنون انجام داده‌ایم.

وی افزود: تاکنون یک هزار و 330 مورد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به مبلغ 158 میلیارد تومان در استان پرداخت شده که 2 هزار و 775 فرصت شغلی به همراه داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به تسهیلات روستایی ادامه داد: در سطح استان و کشور در زمینه اشتغال‌های پایدار روستایی و عشایری عملکرد قابل قبولی داریم و در زمینه تسهیلات روستایی درراستای مشاغل خانگی هم اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

آبایی بیان کرد: سال گذشته از مجموع یک هزار و 719 مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی، جهاد کشاورزی 702 مجوز، سازمان صنعت، معدن و تجارت 609 مجوز، میراث فرهنگی 237 مجوز و فرهنگ و ارشاد اسلامی 87 مجوز صادر کردند که در مجموع 58 درصد این مجوزها در زمینه روستایی است.

وی افزود: به منظور مهارت‌آموزی افراد به اداره کل فنی‌ و حرفه‌ای معرفی می‌شوند و پس از اخذ گواهی، مجوز برای آنها صادر می‌شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۲,۵۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید