پیش بینی ایجاد ۲۸۱۸ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان مرکزی

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: با توجه به طرح‌هایی که به بانک‌های عامل معرفی و منجر به پرداخت تسهیلات شده، پیش بینی می‌شود ۲۸۱۸ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان در سال جاری ایجاد شود .

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمد تقی آبایی در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در خصوص عملکرد تسهیلات اشتغال روستایی اظهار کرد:۳۱۲ میلیارد تومان در این زمینه از محل تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی ابلاغ شده که تا به امروز۲۷۹میلیارد و۸۰۰میلیون تومان معادل۹۰درصد رقم ابلاغی به استان تخصیص داده شده است.

وی افزود: از این میزان۱۲۳میلیارد تومان به بانک کشاورزی،۴۷میلیارد و۶۰۰میلیون تومان به بانک توسعه تعاون،۴۷میلیارد و۴۰۰میلیارد تومان به پست بانک و۶۱میلیارد و۷۰۰میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید تخصیص داده شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تا به امروز۱۹۵۳طرح توسط کمیته‌های شهرستانی و استانی تایید و به بانک‌های عامل جهت دریافت۳۶۴میلیارد تومان معرفی شده که پیش بینی می‌شود در نهایت ۴۸۵۹فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری معادل۱۳۰درصد تسهیلات تخصیصی و۱۱۷درصد رقم ابلاغی ایجاد شود.
آبایی بیان کرد: در حال حاضر۴۸۵طرح با۱۳۴میلیارد تومان در بانک‌های عامل در دست بررسی است و۱۴۶۹طرح با۲۱۸میلیارد تومان مصوب شده که از میزان طرح‌های مصوب۱۳۹۷طرح منجر به انعقاد قرارداد و در نهایت۱۳۶۸طرح منجر به پرداخت شده که پیش بینی می‌شود ۲۸۱۸فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان در سال جاری ایجاد شود.

۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۳,۸۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید