مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرکزی: صیانت از نیروی کار فعال موجود روی دیگر سکه در کنار ایجاد اشتغال است

مدیران کل ،تعاون،کارو رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان مرکزی و نماینده کار فرمایان در استان و معاون روابط کار و رئیس بازرسی اداره کل و کارشناسان کمیته مشاغل سخت و زیان آور با حضور در شرکت آوا پزشک آشتیان ضمن بازدید از این شرکت در جریان روند فعالیت این شرکت تولیدی قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ،محمد تقی آبایی در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی آوا پزشک گفت: رونق تولید عامل حرکت چرخ اقتصاد است و حمایت از تولید داخلی موجب رونق و گردش چرخ اقتصاد خواهد شد و این امر کاهش بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی را درپی خواهد داشت و سبب افزایش اشتغال در کشور نیز می شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به رونق تولید اظهار کرد: اصلاح ساختارهای اقتصادی نیازمند پارامترهایی است تا بتواند تأثیر خود را در شاخصه‌های سرمایه‌گذاری، تولید، اشتغال، افزایش رفاه اجتماعی یا سایر مؤلفه‌های اقتصادی نشان دهد و دولت برای تحقق رونق تولید و اشتغال باید موانع و مشکلات را از سر راه سرمایه‌گذاران بردارد و امور را تسهیل کند.
وی تصریح کرد: صیانت از نیروی کار فعال موجود روی دیگر سکه در کنار ایجاد اشتغال است که باتوجه به کاهش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و مشکلات مربوط به تهیه مواد اولیه و وضع تحریم‌ها، نیازمند حمایت‌های جدی و تعریف اهرم‌های حمایتی در برنامه‌های اشتغالی کشور در راستای رونق تولید است.

آبایی ادامه داد: پتانسیل ها و ظرفیت های این شرکت در زمینه تولیدات پزشکی قابل تقدیر است و میتوان با کار علمی زمینه تنوع محصولات منطبق با نیازهای روز جامعه و رقابت پذیری با نمونه مشابه خارجی را فراهم کرد.

در پایان این بازدید مقرر شد این شرکت با اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی همکاری و تعامل بیشتری در زمینه استفاده از طرح کارورزی داشته باشد و از نیروهای جوان در قالب طرح مشوق های بیمه ای استفاده کند.

گفتنی است: شرکت تولیدی و صنعتی آوا پزشک با تعداد 374 نفر پرسنل در سال 1375 در فضایی به مساحت 13 هکتار و فضای تولیدی بیش از 13000 مترمربع در شهرک صنعتی آشتیان آغاز به کار کرد. در سال های اخیر پس از توسعه فضای تولید کارخانه، فضای تولیدی به بیش از 24000 مترمربع افزایش یافته است. دو دهه تلاش برای خوب ماندن و بهتر شدن، مزایایی از جمله برخورداری از دانش فنی، فناوری های به روز و نیروهای متخصص و کارآمد برای آوا پزشک به همراه داشته است که نتیجه آن علاوه بر تأمین نزدیک به 85 درصد نیاز کشور به سرسوزن یکبارمصرف پزشکی و صادرات سرسوزن به کشورهای اروپایی و آسیایی، توسعه محصولات در حوزه های مختلف پزشکی بوده است.

 این شرکت قابلیت گسترش و توسعه بخش های دیگر را دارد که در صورت توسعه احتمال ایجاد اشتغال 200 نفر نیروی کار وجود دارد.

۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۴,۲۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید