جلسه بررسی سرمایه گذاری شرکت های تعاونی توسعه عمران در استان مرکزی برگزار شد

جلسه بررسی سرمایه گذاری شرکتهای تعاونی توسعه با حضور آقازاده استاندار مرکزی ، فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ،مدیر کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، مدیران، مسئولین مربوطه و اعضای شرکت تعاونی توسعه شهرستانهای استان مرکزی،در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، با توجه به گذشت بیش از 8 سال از ابلاغ قانون تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی ، تفاهم نامه همکاری مشترک مابین وزارت کشور و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در زمینه راه اندازی و فعال نمودن شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در سال 97 منعقد و ابلاغ شد .

در راستای اجرای بند 6 تفاهم نامه مذکور جلسه هماهنگی در سطح استان با حضور استاندر مرکزی ، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط ، فرمانداران  و مدیران شرکت های توسعه و عمران شهرستان های آشتیان ، دلیجان و محلات در محل استانداری مرکزی برگزار شد .
آقا زاده ، استاندار مرکزی در این جلسه  تاکید کرد: نگاه دستگاه های اجرایی به این تعاونی ها باید نگاه حمایتی و با هدف انجام کار عام المنفعه و سودرسانی به اعضا ،که عموم مردم شهرستان هستند باشد .وی بیان کرد  تشکیل یک کارگروه استانی جهت آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی را لازم دانستند.
فرخی معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی با بیان لزوم حضور کلیه دستگاه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی ، راه و شهرسازی و صنایع و معادن در جلسات کمیته به مشکلات تعاونی های توسعه و عمران پرداخت و همکاری و مساعدت کلیه دستگاه ها در سطح شهرستان و استان را ضروری دانست .
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی عنوان کرد: به دلیل اهمیت موضوع تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی و با  توجه به مسائلی که در سالهای اخیر از جمله در بخش واگذاری ها به بخش خصوصی به وجود آمده است ، برای این نوع تعاونی ها قانون خاص ارائه گردیده است .
آبایی اظهار کرد: بستر اشتغالزایی به واسطه فعالیتهای تعاونی توسعه عمران شهری فراهم است؛ متاسفانه نگاه بدبینانه ای نسبت به تعاونی ها در جامعه ما حاکم است، اما بحث تعاونی توسعه و عمران، بحثی متفاوت است که بسیاری آن را نمی دانند.
وی بیان کرد: اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای امر شهرستان آشتیان را به عنوان پایلوت انتخاب و پس از آن در شهرستان های محلات و دلیجان تعاونی مذکور را تاسیس کرده که در شهرستان محلات به دلیل توسعه فرهنگ تعاون بیش از 40 درصد از فعالیت های شهرستان محلات به صورت تعاونی فعالیت می نمایند و این شهر به عنوان تعاون شهر انتخاب شده است .


۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۴,۲۹۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید