اهتمام بازرسی کار در راستای محو کار کودکان به ویژه اشکال بد کار

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت:محو کار کودکان کار به ویژه بدترین اشکال کار کودک که به سلامتی جسمی و روحی آنها آسیب زده و باعث از بین رفتن فرصت های آموزش و یادگیری میشود در دستور کار بازرسان کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی آبایی افزود: یکی از اهداف اساسی حقوق کار ارتقای حقوق بنیادین کار از جمله امحاء اشکال بد کار کودک است. در این راستا در بند "پ" سند ملی کار شایسته به طور خاص به محو کار کودکان به ویژه اشکال بد کار کودک اشاره شده است  و در این راستا بازرسان کار موظف هستند نسبت به بررسی همه جانبه و مجدانه در جهت محو بدترین اشکال کار کودک اقدام فوری نمایند.
وی ادامه داد: اداره بازرسی کار استان مرکزی موظف است ضمن اهتمام ویژه نسبت به این امر کارفرمایان را به قوانین و جرائم موجود و نظارت بر رویه های مربوط به محو کار کودک آشنا نماید.
آبایی افزود: راهنمایی و آموزش سامانه های مرتبط و همچنین صدور ابلاغیه و ثبت آمار مصادیق مربوط به محو کار کودک به صورت ماهانه در سامانه نرم افزاری بازرسی کار از دیگر وظایف بازرسان کار است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در صورت تخلف کارفرمایان حسب فصل یازدهم قانون کار به ویژه ماده 176 قانون کار و نیز ماده 2 آیین نامه مذکور نسبت به معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی اقدام لازم صورت گیرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۴,۷۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید