مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: نظارت دقیق کمیته بر اجرای طرحهای اشتغال روستایی در دستور کار است

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کمک به افزایش عدالت اجتماعی و رفع محرومیت، حفظ محیط زیست و ارزش های قومی، فرهنگی و اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت از اهداف اجرای طرح اشتغال روستایی است و نظارت دقیق کمیته بر اجرای طرحهای اشتغال روستایی در دستور کار است.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی آبایی در اولین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی که با حضور فرخی،معاون اقتصادی و برنامه ریزی استانداری مرکزی صورت گرفت گفت: نظارت بر اجرای طرح های اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که تسهیلات ارزان قیمت می گیرند باید تشدید شود تا موارد اغراق و یا مغایرت هر طرح به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد و نتایج قابل قبولی از  بازدید طرحها ارایه شود.

وی افزود: کمیته ای برای نظارت بر اجرای آن تشکیل شده است تا در کنار پرداخت تسهیلات، در روند اجرای طرح ها نیز با رویکرد توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مداخله کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سرعت در اجرای این طرح را یکی از اهداف طرح برشمرد و تاکید کرد: باید مراقبت شود تا منابع پیش بینی شده برای این طرح به دست کارآفرینان برسد و به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری شود.

وی اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه انحراف در طرحهایی که به تعهد خود عمل نکنند به طور جد برخورد خواهد شد و علاوه بر برگشت وجوه پرداختی، سود تسهیلات دوران پرداخت نیز بر اساس دستورالعمل مربوطه به شرح مصوب بانکها محاسبه خواهد شد.

محمد تقی آبایی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع طرح، استان مرکزی همواره پیشرو در جذب اعتبارات روستایی بوده، بیان کرد: با عنایت ویژه استاندار و پیگیری های مجدانه معاون اقتصادی استانداری و با تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دبیرخانه کارگروه اشتغال و  همچنین همکاری مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی، تاکنون حدود 170 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی به طرح های متقاضی در روستاها پرداخت شده که در اجرای این طرحها، بیش از 2هزار و 923 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می شود.
شایان ذکر است در این جلسه ضمن تشریح دستورالعمل نظارت بر طرح های مذکور هماهنگی و برنامه ریزی لازم جهت تشکیل کمیته های نظارت شهرستانی و استانی در راستای اجراء برنامه نظارت در سال جاری انجام شد.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۹,۴۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید