جلسه راهبری طرح کارورزی در راستای ایجاد اشتغال در اراک برگزار شد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی به‌منظور افزایش مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اشتغال جوانان در بنگاه‌های اقتصادی، طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی را به‌عنوان بخشی از برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری جدید ایجاد شغل در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی آبایی در جلسه راهبری طرح کارورزی که در راستای ایجاد اشتغال تشکیل شد افزود: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی باعث افزایش روحیه و انگیزه‌ی کارآفرینی در جوانان شده و سطح مهارت و تجربه‌ی آن‌ها در محیط کار را افزایش می‌دهد که درنهایت با انتقال مهارت و تجربه‌های این افراد به محیط کسب‌وکار، سرمایه‌ی انسانی تقویت خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی یک دوره‌ی آموزشی بوده و از برنامه‌های دولت در راستای تولید و اشتغال است. دوره‌ی کارورزی بر اساس استاندارهای مصوب آموزش مهارتی، تعیین می‌شود که برای هر داوطلب حداکثر 3 ماه دوره کارورزی و در صورت جذب کارورزی حداکثر 24ماه مشمول تخفیف بیمه سهم کارفرما می شود و کارورزان به صورت ماهیانه برای مدارک کارشناسی تا پنج میلیون ریال برای مدرک کارشناسی ارشد تا شش میلیون ریال و برای مدرک دکتری تا هفت میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت میکنند.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: این طرح در راستای تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان و ایجاد اشتغال از طریق ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه­‌های تولیدی و خدماتـی به استفاده از نیـروی کار جدید، اجرا می­‌شود.

وی اهداف این طرح آشنایی با محیط کسب وکار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، کمک به واحدهای اقتصادی فعال به منظور شناسایی نیروی کار مستعد و توانمند، زمینه‌سازی برای کاهش هزینه­‌های جذب و بکارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌های اقتصادی اعلام کرد و گفت: دستگاههای اجرایی باید طرح مذکور را بعنوان مزیت ، فرصت و سیاستهای تشویقی دولت برای متقاضیان تسهیلات تکلیفی ارائه نمایند .

آبایی در این جلسه بمنظور اطلاع رسانی طرح کارورزی به دانش آموختگان از مدیران حاضر در جلسه خواست تا در همایشها ، سمینارهای خود از نمایندگان سازمان تامین اجتماعی و اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی جهت تبیین طرح و بهره مندی کارفرمایان از مزیت های طرح دعوت بعمل آورند .

شایان ذکر است  این جلسه با حضور مدیران  کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، تامین اجتماعی ، صنعت ، معدن و تجارت و معاونین جهاد کشاورزی ؛ شرکت شهرکهای صنعتی  و رئیس خانه صنعت و معدن در محل اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

همچنین در این جلسه رئیس خانه صنعت و معدن آمادگی خود را جهت برگزاری نشست و همایش  در تشریح و تبیین شرایط و مزیت های طرح با حضورواحدهای پذیرنده عنوان کرد.

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۵۹,۸۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید