۲۶میلیون دلار محصولات شرکت‌های تعاونی استان مرکزی به کشورهای هدف صادرشد

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۲۶ میلیون و ۷۵۸ هزار دلار محصولات شرکت‌های تعاونی استان مرکزی طی سال گذشته به کشورهای هدف صادر شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، وحید دانش دوست به مناسبت هفته تعاون، اظهارکرد: همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار طی چهار ماه نخست سال جاری تولیدات و محصولات شرکت‌های تعاونی استان مرکزی به کشورهای اروپایی، آسیایی و کانادایی صادر شده است.

وی با اشاره به این که طی سال ۹۶ نیز بالغ بر ۹ میلیون و ۸۲۶ هزار دلار و سال ۹۵ نیز بالغ بر ۵ میلیون و ۴۶۱ هزار دلار از محصولات شرکت‌های تعاونی استان به کشورهای هدف صادر شده است، افزود: محصولات و تولیدات صادر شده شرکت‌های تعاونی استان مرکزی شامل تولیدات صنایع غذایی، حلال های شیمیایی، پوکه‌های آمپول، ایزوگام و صنایع پوششی، ماهیان زینتی و گل و گیاهان زینتی، سنگ‌های معدنی و… است.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد تولیدات ماهیان زینتی کشور توسط شرکت تعاونی‌های فعال شهرستان محلات تأمین می‌شود.

وی بیان کرد: شهرستان‌های اراک، ساوه و شازند به ترتیب با ۶۱۱ شرکت تعاونی، ۳۱۴ شرکت تعاونی و ۲۳۸ شرکت تعاونی بیشترین تعاونی‌ها را در سطح استان مرکزی به خود اختصاص داده اند.

معاون امور تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد:  ۱۴ سال است که جشنواره تقدیر از تعاونی‌های برتر با هدف توسعه و ترویج رقابت سالم و تولید کالای با کیفیت در کشور برگزار می‌شود که در سطح استان مرکزی نیز با همین هدف جشنواره‌هایی برگزار شده است.

دانش دوست ادامه داد: هم اکنون بیش از پنج هزار شرکت تعاونی در استان مرکزی ثبت شده که حدود دو هزار و ۲۰۷ واحد آن‌ها فعال هستند.

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: طی ۴ ماه نخست سال جاری، ۹ شرکت تعاونی و دو اتحادیه در استان مرکزی تشکیل شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۶۳,۶۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید