پرداخت ۴۲۴ فقره تسهیلات مشاغل خانگی در یک سال گذشته در استان مرکزی

قائم‌مقام بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: از هفته تعاون سال گذشته تا امسال ۴۲۴ فقره تسهیلات مشاغل خانگی به ارزش ۵۳ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، عباس مصلح آبادی اظهار کرد: بانک توسعه تعاون با 11 شعبه و 3 باجه در استان مرکزی فعالیت دارد و طبق قانون بنا بر اصل 44 و اساسنامه بانک‌ها، بانک باید 70 درصد از منابع خود را به تعاونی‌ها اختصاص دهد.

وی افزود: از هفته تعاون سال گذشته تا امسال در خصوص تسهیلات ازدواج ۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال منابع در اختیار بوده که ۱۰۰ درصد آن در اختیار زوج‌های جوان قرار گرفته است. همچنین ۴۲۴ مورد تسهیلات به مبلغ ۵۳ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در حوزه مشاغل خانگی پرداخت شده که ۷۲۵ نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.

قائم مقام بانک توسعه تعاون استان مرکزی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون یکی از بانک های پرداخت کننده تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بود و از ۱۱۰ درصد منابع در اختیار مصوب شده و ۸۰ درصد پرداخت شده است.

مصلح آبادی بیان کرد: در زمینه اشتغال فراگیر ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کمیته امداد ۱۱ میلیارد ریال، بهزیستی ۳ میلیارد ریال و بنیاد شهید ۱۰ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال منابع در اختیار بوده که پرداخت شده است.
وی ادامه داد: میزان منابع در اختیار در خصوص ازدواج در سال جاری ۳۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بوده که ۲۹ میلیارد آن پرداخت شده و در حوزه مشاغل خانگی ۴۳ میلیارد ریال منابع در اختیار قرار گرفته که هنوز متقاضی معرفی نشده است.
قائم مقام بانک توسعه و تعاون استان مرکزی اضافه کرد: در مجموع در خصوص اشتغال پایدار روستایی ۳۲۳ میلیارد ریال برای بانک توسعه تعاون مشخص و ۳۷۳ میلیارد مصوبه آماده پرداخت و ۲۴۸ میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد و ۲۱۳ میلیارد ریال هم پرداخت شده است.
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۵
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۶۳,۹۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید