برترین تعاونی دانش بنیان کشور از استان مرکزی معرفی شد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تعاونی دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه تنها تولید کننده دستگاه فریز درایر در ایران و خاورمیانه رتبه برتر کشور را در چهاردهمین دوره معرفی تعاونی های برتر کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمد تقی آبایی در جریان بازدید از این شرکت که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار  فرماندار و مدیر کل برنامه ریزی استانداری صورت پذیرفت گفت: شرکت تعاونی دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه  شهرستان اراک به عنوان تعاونی برتر ملی در سال جاری انتخاب و حائز رتبه برتر کشوری شد.

وی افزود: این تعاونی در آیین بهره برداری همزمان ۶۴۳ طرح تعاونی سراسر کشور و تقدیر از تعاونی‌های برتر ملی به عنوان تعاونی برتر ملی سال جاری در گرایش دانش بنیان معرفی شد.

وی ادامه داد: تامین خواسته های کمی و کیفی مشتریان و ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی و توسعه تحقیقات و دستیابی به تکنولوژی های جدید و همچنین گسترش بازارهای فروش داخلی و دستیابی به بازرهای خارجی و صادرات محصولات و در آخر افزایش توانمندی و آگاهی پرسنل از طریق آموزش مستمر از اهداف مهم این شرکت تعاونی دانش بنیان تکوین پارسه است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: شرکت تکوین آزمایش پارسه هم اکنون با تکیه بر توان فنی و تجربه چندین ساله مدیران و پرسنل خود، تلاش می کند تا پیشگام صنعت طراحی و ساخت دستگاه های فریز درایر در ایران و منطقه باشد.

آبایی گفت: مدیریت این شرکت به منظور ایجاد نظامی قانونمند و محیطی پویا، سیستم مدیریت کیفیت را در شرکت پیاده سازی و موفق به اخذ گواهینامه ISO9001/2015 با دامنه کاری طراحی و تولید دستگاههای فریز درایر دارویی و غذایی از موسسه توف نورد آلمان (RWTUV NORD) شده است.

در ادامه  ذوالفقاری ،مدیر عامل شرکت افزود: شرکت تکوین آزمایش پارسه (تاپکو اراک) در سال 1388 تاسیس گردید و تا سال 1392 به فعالیت های طراحی و مهندسی مختلفی پرداخت. این شرکت از سال 1392 تمام توان خود را بر روی طراحی و ساخت دستگاه های فریز درایر متمرکز نمود و در شهریور سال 1393 با موضوع طراحی و ساخت فریز درایر های صنعتی در ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به اخذ گرید دانش بنیان شد. همچنین این شرکت در سال 1394 به عضویت مرکز رشد واحدهای فناور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی پذیرفته شد. در سال 1395 شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه، نخستین دستگاه فریز درایر صنعتی کشور را که کار طراحی و ساخت آن در حدود 32 ماه زمان برد را رونمایی کرد و کشور را در جمع صاحبان فناوری طراحی و ساخت دستگاه های فریز درایرهای صنعتی غذا و دارو در جهان قرار داد.

وی تاکید کرد : شرکت تاپکو اراک با هدف تبدیل شدن به یکی از فعالان اصلی با قابلیت رقابت با سایر تولید کنندگان در صنعت طراحی و ساخت دستگاه های پیشرفته فریز درایر فعالیت خود را با هدف برآورده نمودن اهداف عالی کشور، توسعه و تقویت خصوصی سازی و با بهره گیری از دانش، تجربه و توانمندی نیروی انسانی متخصص ادامه می دهد.
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۶۳,۹۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید