اجلاسیه ۳۳۲ شهید ورزشکار استان مرکزی در اراک برگزار شد

اجلاسیه ۳۳۲ شهید ورزشکار استان مرکزی از سری اجلاسیه‌های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، با حضور جامعه ورزش کارگری،جمعی از مسئولان و مردم در سالن شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، سردار سید قاسم قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران در این مراسم با بیان این که شهدای دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی رشادت های فراوانی را به خرج دادند، گفت: در دوران دفاع مقدس با حمایت کشورهای مختلف و با تمام توان به کشور ما حمله کرد اما این جوانان غیرتمند که تعدادی از آنها نیز سابقه ورزشی داشتند با شجاعت خود حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند و با ایستادگی خود سربلندی را برای ایران اسلامی رقم زدند.

سردار قاسمی افزود: امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس با تدابیر حکیمانه خود نقش تعیین کننده و ویژه‌ای در پیروزی بر دشمن داشتند و با هدایت های خود موجب شد تا ایران اسلامی از این آزمون بسیار سخت ، سربلند بیرون آید.

در حاشیه این اجلاسیه آبایی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شهرستان اراک در سال جاری میزبان اجلاسیه شهدای کارگری به عنوان مقدمه برگزاری کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی بود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه شهدای کارگری در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی در دوران دفاع مقدس مورد حمله هوایی رژیم بعث عراق قرار گرفت اما با تلاش کارگران در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید باز می‌گشت.

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود شهدای ورزشکار استان مرکزی رونمایی شد.

استان مرکزی ۲۶۹ شهید کارگر دارد.

۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۶۵,۹۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید