مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: بخش تعاون و تشکل های کارگری و کارفرمایی را توسعه خواهیم داد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه در استان به تشکل های مردمی به عنوان بازوان توانمند دولت نگاه می کند و در صدد توسعه بخش تعاون و تشکل های کارگری و کار فرمایی در استان هستیم.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی محمدتقی آبایی در شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور استاندار مرکزی و اعلایی مدیرکل حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره  به تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونی در استان گفت: مجموعه وزارت تعاون و اداره کل استان به تشکل های مردمی به عنوان بازوان توانمند دولت نگاه می کند و درصدد توسعه بخش تعاونی و تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان هستیم و در کنار تشکیل این تشکل ها اجازه نخواهیم داد که افراد سودجو برای منافع شخصی و سیاسی وارد آنها شوند و مشکل بروز کند.
 
وی با اشاره به اینکه در 5 ماهه نخست سال 97 تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان 2 هزار و 651 مورد بوده  که این رقم امسال به 2 هزار و 444 مورد رسیده است، افزود: اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان در بازه زمانی مذکور در سال جاری 885 مورد است که این رقم در 5 ماهه نخست سال گذشته 259 مورد بوده است.
آبایی فرصت شغلی ایجاد شده در 5 ماهه نخست سال جاری در استان را 2 هزار و 545 مورد عنوان کرد که این رقم در سال گذشته هزار و 789 بوده است و گفت: فرصت شغلی از دست رفته استان در سال گذشته سه هزار و 62 مورد بود که این رقم امسال به 2 هزار و 603 مورد رسید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرکزی با تاکید بر اینکه آمار و ارقام مذکور حاکی از وضعیت مناسب استان نسبت به میانگین کشوری در سال جاری است، اضافه کرد: برخلاف پیش بینی ها که به نظر می رسید سال 98 نسبت به سال 97 سال سخت تری باشد، اما خوشبختانه آمار حاکی از وضعیت مناسب استان است که با تدبیر دولت و نمایندگان دولت در استان ها و در سیاست های داخلی و خارجی بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه معاونت درمان بیمه تامین اجتماعی استان 800 میلیارد تومان از مجموعه واحدهای صنعتی استان طلب دارد ولی همواره تلاش شده است که خللی در وضعیت درمان کارگران و پرسنل صنایع ایجاد نشود.
آبایی در پایان به برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در 11 مهرماه سال جاری اشاره کرد و افزود: مجموعه اداره کل با تمام توان در خدمت برگزاری با شکوه این کنگره است و در برگزاری اجلاسیه شهدای ورزشکار با حضور هزار کارگر ورزشکار شرکت خواهد داشت، همچنین این اداره کل اولین اجلاسیه این کنگره ملی را تحت عنوان یادواره 269 شهید کارگری استان در اواخر سال 1395 برگزار کرد. 
۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۶۶,۰۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید